Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy olyan...

Miért mondják, hogy olyan rossz a helyzet magyarországon vagy, hogy lehetetlen jól élni?

Figyelt kérdés

Egy faluban lakom, igaz kicsi házba, de megvan minden, van 2 kocsi, tv, laptop, telefon, bicikli, jó iskolába járok, és ezt úgy, hogy nem is dolgozik mindkét szülőm, a másik is csak egy raktárban dolgozik, és a ngybáttyám is egy raktárban dolgozik! emellett van egy tesóm.

Iskolában minden osztálytársamnak megvan ugyan ez, nyaralni is el szoktak menni külföldre, és ez egy normál iskola.

Mindenki aki akar az országban, az tud gazdagodni, vagy szegényedni! lehet hobbija (sok low budget, és pár nem low budget hobbi is), lehet kocsija, lehet háza, még ha lakótelepen is, de azt is ki lehet bellülről dekorálni.

Még egy érdekes adat: A világon összesen kb 100 milliárd ember létezett, ezek közül, hogyha nem egy mélyszegénységben élő magyar vagy, akkor garantált, hogy a leggazdagabb 2,5 milliárd ember között vagy.

Emellett nem a gazdaság a minden, szerintem nagyon sok jó munka van, és aki azt mondja, hogy nincs munkalehetőség, akkor az csak nem elég képzett, vagy nem nézett körül eléggé. Vagy ha tényleg nincs, akkor fel lehet költözni Pestre (vagy el lehet menni albérletbe) aztán itt biztos van.


És hogy lesz valaki szegény?

Például ha valaki egész gyerekkorában semmit nem tanult a suliban, akkor is nagyon sok lehetősége van, hogy ne legyen szegény, ha valaki pedig elissza a pénzét, elcigizi, vagy elszerencsejátékozza, akár ezeket felváltva egymással, miközben egy gyárban gürcöl, mert nem volt képes leülni napi 1-2 órát tanulni, vahy ha nem volt olyan okos akkor 3-4-et, akkor miért az országra mutogat, hogy milyen szar ez a hely?



2022. jan. 22. 13:47
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

És az is egy önbeteljesítő tévhit, hogy egy gyári munkás nem lehet boldog.


Nézzünk meg egy "boldog" gyári munkást:

Felkel reggel, majd 8-ra beér a munkába, ott, és a kocsijába is podcasteket és zenét hallgat, esetleg a podcastekből még tanul is valamit. Ezután 16-kor hazamegy, majd otthon a családjával beszélget, nem pedig egyből beül a tv elé, aztán elalszik, miközben cigizget, és vagy napi 12 órát alszik.

Szóval hazamegy, ahol a családjával beszélget, ezután kimennek a városba sétálni egyet, bemenni a kávézóba, vagy ha arra nincs pénz, akkor leülni egy parkba, ezután hazamegy, majd megycsinálja a házimunkát, majd jön a szabadidő: eközben tud minőségi youtube videókat nézni, hogyha nincs kedve aktívnak lenni, vagy gépezhet, amin konkrétan akármit megcsinálhat, hiszen ne legyünk álszentek, bármilyen programot letölthetünk ingyen.


Ezt csinálja a munkás 5 vagy 6 napig, majd jön a hétvége.

Hétvégén kb ugyan ezeket csinálja, csak mondjuk el is mennek túrázni, meg kertészkedik is egy kicsit.


Vegyük észre, hogy ez mind lehetséges, ha ez a munkás nem cigizik, nem alkoholista, nem szerencsejátékfüggő, és akárhol élhet, hiszen a panelban is kivitelezhető mindez (kertészkedni lehet a lenti közös kerben pl)

Ezek mellett én még életemben nem láttam olyan gyárat, ahol, nem lehetne beszélgetni, vagy ne szólna podcast és zene a háttérben, vagy ne lehessen fülhallgatót használni.

2022. jan. 22. 13:57
 2/18 A kérdező kommentje:
És ez még az alapszükségleten kívül kb 10 000 ft /hó a kertészkedés, ugyan ennyi a benzin, a fülhallgató meg 3 000ft,csak hogyha valaki azt hinné, hogy ez olyan sok.
2022. jan. 22. 13:59
 3/18 A kérdező kommentje:
És ez az alsó középosztály, ennél az átlag csak jobb, persze ahhoz, hogy elérjük ezt a boldogságot, le kell szoknunk a káros szenvedélyeinkről, meg ki kell használni a lehetőségeket.
2022. jan. 22. 14:00
 4/18 A kérdező kommentje:

Azok amiket pedig néhányan hisznek, hogy milyen állapotok uralkodnak itt, egyértelműen csak rémhírek.


egy random példa:

Ezerből egyszer történik valami, és felkapják a hírportálok, aztán az ember azt hiszi, hogy minden 3. eset ilyen rossz.

2022. jan. 22. 14:04
 5/18 anonim ***** válasza:
60%
Azt még elfelejtetted leírni, hogy Magyarország jobban teljesít, éljen a fidesz, éljen Orbán Viktor Minszterelnök Úr, és Gyurcsány tehet mindenről.
2022. jan. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Balos vagyok, de sebaj.


Tudok a közbeszerzésekről, tudok róla, hogy korrupt az ország, de lássuk be, hogy ez egy átlagembert aki nem politizál nem érint.


Direkt kihagytam belőle a politikát, de teneked azért sikerült belelátnod valahogyan.

2022. jan. 22. 14:29
 7/18 A kérdező kommentje:
A kérdésre válaszoló, illetve azt véleményező válszokat kérek!
2022. jan. 22. 14:31
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

Direkt hagytad ki a politikát?

De hát ez a legkeményebb politikai téma, ráadásul az írásod olyan durván hazug, mint a legmocskosabb kormány-propaganda.

Kihagytad a politikát?

Ha azt mondom, csináld azzal akivel gondolom azt amit gondolok, akkor mondhatom, hogy kihagytam a mondandómból az édesanyádat és a szexualitást?

2022. jan. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, h be kell ismernem, h igazad van. Azért gondoltam, h kihagyom a politikát, mert úgy számíthatok érdemi válaszokra, de egyébként valóban jobban örülnék, ha MZP nyerné a választásokat, én csak azt mondom, hogy így sem olyan rossz a helyzet mint ahogy sokan hiszik/mondják.
2022. jan. 22. 14:41
 10/18 A kérdező kommentje:

De megkérdezhetem azt, hogy melyik része a hazug az írásomnak?


Én nem azt írtam, hogy ilyenek a munkások, vagy hogy így élnek az emberek, hanem azt, hogy bárki élhet így, ha feladja a függőségeit, és jobban kihasználja a dolgokat illetve a lehetőségeit.

2022. jan. 22. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!