Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az USA-ban milyenek az iskolák...

Az USA-ban milyenek az iskolák milyen az oktatási rendszer? Van olyan film ami hitelesen ábrázolja? Melyik film mutatja be legrealistàbban?

Figyelt kérdés
Leginkább az Észak-Keleti rèsze érdekelne de a nyugati part is valamrnnyire. Úgy tudom Amerikában nagyon liberális az oktatásirendszer hiába nagyon változó helyenkènt. A filmekben viszont gyarkan fegyelmezetten ès nagyon èretten visekednek a gyerekek a gimikben vagy általànos iskolàkban is. A filmekben miért ábràzoljàk ezt teljesen máshogy mint a valósàgban? A tinifilmekre ez hatvànyozottan igaz már csak azért is mert minimum 4-5 évvel idösebbnek ábràzoljàk a gyerekeket a valódi koruknàl de nem csak az idösebb színèszek miatt hanem a viselkedésük ès az ahogy kezelik öket. Bár a szinte minden filmben idösebbnek ábràzoljàk a gyerekeket különösen a tiniket úgy 2 èvvel a filmbeli koruknál de a tinifilmek esetében ez egy más szint. De még a komolyabbnak tünö tinifilmekben is irreálisan èrettnek ábrázoljàk a gyerekeket mint a 13 okom volt címü sorozatba és nem azt mutatja amit a Youtube videók a hírek és a commentek mutatnak az Amerikai iskolákról. Rengeteg olyan videó van hogy 17-18 neki megy a tanárnak vagy ordibàl a tanárral tejesen jelentéktelen okok miatt. Egyáltalàn nem visekednek éretten sem az ilyen videókon ès randalíroznak a teremben és ez nem is csak a szegényebb rétegböl jövö gyerekekkel teli iskolàkra igaz. Példaul egy gyerek neki ugrott az igazgatò helyettesnek mert az megérintete a gyerek könyökèt és a commentelök fele az igazgató helyettest hibàztatta emiatt a másik fele pedig “egy átlagos nap az iskolában“ commenteket írt. Nem tudom persze mi van az Amerikai iskolàkban de hogy nem olyan érettek a gyerekek például ott Kaliforniában mint a 13-okom volt címü sorozatban ès nem is olyan fegyelmezettek mint sok filmben az biztos. Tudtok valami olyan filmet vagy sorzatoz a sokból ami reálisan mutatja be az Amerikai iskolákat ott Èszak-Keleten vagy a nyugati parton?

2022. febr. 1. 11:19
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Olyanok válasza èrdekel elsösorban aki élt az USA ezen részein vagy valamilyen módon sokat tud róla és eltudja mondani hogy milyen valójàban az oktatás az USA-ban vagy esetleg akár cáfolja hogy mègsem olyan liberális az ottani oktatás.
2022. febr. 1. 11:21
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Jó tanács: ne az amcsi filmekből próbáld elképzelni, mert nagyon félrevisz....


Olvasnivaló:


[link]

2022. febr. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező! Szerinted itthon Mo-on olyan az élet a falvakban, mint a "Mi kis falunk" sorozatban?


:)))))

2022. febr. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
2-es nem azokból szoktam. Természetesen egy film màs mint a valóság de vannak realistàbb filmek. Vannak olyan filmek amelyek hitelesen ábrázoljàk a valóságot mégha csak filmek is. Például az Európai filmek gyakran valósághüek. De nem csak ez a gond hanem az hogy az Amerikai iskolákkal kapcsolatos filmek vagy film jelenetek még annyira sincsenek köszönöviszonyban sem a valósággal mint az Amcsi filmek egyéb részei. Nem értem miért nincs 1-etlen film se ami kicsit is realistán àbrázolnà az Amerikai oktatást.
2022. febr. 1. 11:54
 5/16 A kérdező kommentje:
3-as, Nem de vannak komolyabb filmek is. Ràadásul ahogy az elözö válaszomban is leírtam az Amcsi iskolàkkal kapcsolatlos filmek film jelenetek még ahhoz képest is tàvolabb vannak a valóságtól mint ugyanannak a filmnek màs jelenetei. Egyèbként a kérdés az volt hogy legalább 1-2 valósàghü filmet vagy sorozatot tud e valaki ezzel kapcsolatban vagy esetlet aki élt az USA-ban az azok közül a filmek közül amelyeket látott esetlet megtudja mondani szerinte melyik ábrázolja legreálisabban az amerikai iskolarendszert.
2022. febr. 1. 11:58
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Honnan tudod ennyire biztosan, hogy távolabb vagy közel van a valósághoz a filmben látottak, és hogy mennyire reális bármi, ha soha nem jártál ott?


Nem kell válaszolnod.... :)

2022. febr. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
6 Csak Youtube videókból és ott élu emberek leírásaiból ismerem azt hogy mi megy az iskolàkbab viszont az àtlagos Amerikai iskolákban lévö tanyagròl már pontosabb informàciókat is lehet szerezni. A filmekben pedig egy az egyben meghamisítjàk azt amit feladnak a gyerekeknek vagy amit dolgozatban kapnak.
2022. febr. 1. 12:17
 8/16 A kérdező kommentje:
Viszont még akkor sem értem mi a gondod a kérdésemmel hiszen legalább egy kicsit valósàghübb film vagy sorozat biztos van a sokból ezzel kapcsolatban és valaki aki élt Amerikában esetleg tudna írni ilyet.
2022. febr. 1. 12:19
 9/16 anonim ***** válasza:

"Úgy tudom Amerikában nagyon liberális az oktatásirendszer hiába nagyon változó helyenkènt."

hat nagyon rosszul tudod :D a bible beltben pl teljesen normalis hogy a teremtestortenetet tanitjak az evolucio helyett. felvilagosito ora vagy egyaltalan nincs, vagy annyit mondanak hogy ne szexelj hazassag elott. ez minden csak nem liberalis

2022. febr. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9-es Nem erre gondoltam hanem arra hogy a gyerekeket nagyon szabadon hagyják ès nem túl szigorùak. Persze 19 államban legális a testi fenyítès mèg iskolàkban is ami nàlunk nagyon durvának tünik de állítólag ezekben az államokban is ritkán engedélyezik ezt iskolàkban. Nyilván ettöl még távolról sem lesz normális de az USA átlagáról beszélek oktatás terén. Például az Amerikai gimnáziumi tanárok 89%-a demokrata beállítottságú (a felsöoktatàsi intézményekben ez az aràny talàn még magasabb is) és ez az USA átlaga. Persze vannak szélsöségek konzervatív irányba is de az oktatási rendszer terén az USA kifejezetten liberálisnak tünik ha màs téren már nem is.
2022. febr. 1. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!