Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az USA-ban milyenek az iskolák...

Az USA-ban milyenek az iskolák milyen az oktatási rendszer? Van olyan film ami hitelesen ábrázolja? Melyik film mutatja be legrealistàbban?

Figyelt kérdés
Leginkább az Észak-Keleti rèsze érdekelne de a nyugati part is valamrnnyire. Úgy tudom Amerikában nagyon liberális az oktatásirendszer hiába nagyon változó helyenkènt. A filmekben viszont gyarkan fegyelmezetten ès nagyon èretten visekednek a gyerekek a gimikben vagy általànos iskolàkban is. A filmekben miért ábràzoljàk ezt teljesen máshogy mint a valósàgban? A tinifilmekre ez hatvànyozottan igaz már csak azért is mert minimum 4-5 évvel idösebbnek ábràzoljàk a gyerekeket a valódi koruknàl de nem csak az idösebb színèszek miatt hanem a viselkedésük ès az ahogy kezelik öket. Bár a szinte minden filmben idösebbnek ábràzoljàk a gyerekeket különösen a tiniket úgy 2 èvvel a filmbeli koruknál de a tinifilmek esetében ez egy más szint. De még a komolyabbnak tünö tinifilmekben is irreálisan èrettnek ábrázoljàk a gyerekeket mint a 13 okom volt címü sorozatba és nem azt mutatja amit a Youtube videók a hírek és a commentek mutatnak az Amerikai iskolákról. Rengeteg olyan videó van hogy 17-18 neki megy a tanárnak vagy ordibàl a tanárral tejesen jelentéktelen okok miatt. Egyáltalàn nem visekednek éretten sem az ilyen videókon ès randalíroznak a teremben és ez nem is csak a szegényebb rétegböl jövö gyerekekkel teli iskolàkra igaz. Példaul egy gyerek neki ugrott az igazgatò helyettesnek mert az megérintete a gyerek könyökèt és a commentelök fele az igazgató helyettest hibàztatta emiatt a másik fele pedig “egy átlagos nap az iskolában“ commenteket írt. Nem tudom persze mi van az Amerikai iskolàkban de hogy nem olyan érettek a gyerekek például ott Kaliforniában mint a 13-okom volt címü sorozatban ès nem is olyan fegyelmezettek mint sok filmben az biztos. Tudtok valami olyan filmet vagy sorzatoz a sokból ami reálisan mutatja be az Amerikai iskolákat ott Èszak-Keleten vagy a nyugati parton?

2022. febr. 1. 11:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%

"Nem erre gondoltam hanem arra hogy a gyerekeket nagyon szabadon hagyják ès nem túl szigorùak"

az idiota dress codeokrol hallottal mar?


"az USA átlagáról beszélek oktatás terén"

az atlag semmit se jelent az egyennek. az szamit, amit TE megtapasztalsz nap mint nap. hiaba demokrata a tanarok 89%a ha a tied pont egye leborult valasi fanatikus vagy egy naci


"a felsöoktatàsi intézményekben ez az aràny talàn még magasabb is"

ez igy van, ezert feltik a vallasos es/vagy konzervativ szulok a gyerekeiket az egyetemetol, mert ott "kimossak az agykat". kozbe meg csak megtapasztaljak hogy nem csak egy nezopont letezik

2022. febr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, mit válaszolnál arra a kérdésre, hogy Európában milyenek az iskolák...???


Ugye érzed, hogy megválaszolhatatlan???


Állami vagy magániskolák? Melyik szövetségi állam? Milyen szociokulturális környék? És még van vagy 10 körülmény, ami befolyásolja...

2022. febr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
12-es leírtam hogy leginkább az Észak-Keleti régióra lennék kívàncsi ès termèszetesen állami iskolák. New York, New Jersey stb... Leginkább a kevésbé gettós részein ahol nem a kifejezetten hátrányos helyzetü hanem az àtlagosabb gyerekek vannak. Amennyiben az állami iskolàkban átlagban kifejezetten a hártànyos helyzetü gyerekek tanulnak ezeken a részeken akkor a jobb környèkeken lévö állami iskolàkban mi a helyzet kb? A nyugati part egyértelmüen kevèsbè érdekel de még arról is elfogadok válaszokat.
2022. febr. 1. 17:05
 14/16 A kérdező kommentje:
11 Ez igaz viszont ha átlagban sokkal liberálisabb az oktatásirendszer akkor sokkak nagyobb esèlyel lesznek liberális tanáraid is ès lesz szabadságod egy amerikai iskolàban mint egy magyarban pláne ha nem a biblia övezetben èlsz hanem mondjuk New York-ban. Annyira nem is az USA àtlagára voltam kíváncsi a kérdésemben hanem az USA demokrata államaira föleg az Èszak-Keleti részre. Persze nem tudom pontosan milyenek az amerikai iskolàk ezèrt èrdekel olyanok vélemènye akik már éltek ott vagy valamilyen más okból jobban ismerik.
2022. febr. 1. 17:11
 15/16 anonim ***** válasza:

"ès lesz szabadságod egy amerikai iskolàban mint egy magyarban"

meg mindig nem ertem milyen szabadsagra gondolsz amugy. kifejtened?

2022. febr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
15 feltételes módban írtam. Ha igaz az amiket olvasok/ Youtube videókban látok amerikai iskolákról akkor.
2022. febr. 1. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!