Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A 'vesz' és a 'fizet' között...

A 'vesz' és a 'fizet' között van különbség?

Figyelt kérdés

Azért merült fel a kérdés, mert hallottam egy párbeszédet két férfi között: "ő vette, én meg fizettem"

Ha pl. Megkérek egy ismerősömet, hogy süssön nekem valamit, ő elkísér engem a boltba, ő pakolja a bevásárlókocsiba a hozzávalókat, nem szólok bele egyáltalán abba, hogy mit vegyen, nekem a végén csak fizetni kell. Akkor én vagyok az, aki vette, és fizette a termékeket, vagy én csak fizető vagyok, és az ismerősöm a vásárló?



2022. febr. 17. 21:34
 1/5 A kérdező kommentje:
Az utolsó szó helyett inkább a vevőt, mint szinonímát kellett volna írnom.
2022. febr. 17. 21:36
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem ez így furcsa, nyilván van a vesz-nek olyan jelentése, hogy "aki leveszi a polcról", de szerintem ilyenkor arra értjük, aki fizetett érte. Persze ez összemosódhat, lehet, hogy akik a párbeszédet folytatták, máshogy gondolják.
2022. febr. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha valaki vesz, akkor az azt jelenti hogy a tulajdonába kerül. Ha fizet, akkor pedig rendezi az ellenértéket.

Pl. Veszek a neten valamit, akkor ahogy leütöm az entert, az enyém lett, és a futár majd hozza. Viszont addig nem adhatja nekem amíg ki nem fizettem. Gyakorlatilag a vétel megelőzi a fizetést.

Persze olyan is van, amikor először fizetek. Például előleget. A termék meg sehol sincs. Talán nem is lesz (pl áruhiány miatt, vagy nem készült el az áru). Olyankor természetesen nem lehet az enyém, hiszen még nem is létezik.

2022. febr. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez inkább cinikus megjegyzés lehetett, gyaníthatóan nőre. Hogy az asszony bevásárol, de a férfi pénzéből, szóval a férfi fizette, amit a nő vett.
2022. febr. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A "vesz" szónak sokféle jelentése van.

Ha te most itt úgy használod, hogy "vásárol", az egy dolog.

Attól még fizetheti más.

2022. febr. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!