Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kit léptetnétek elő vezetőnek...

Kit léptetnétek elő vezetőnek az alkalmazottaitok közül? Milyen szempontok alapján választanátok? Legfontosabb tulajdonságok?

Figyelt kérdés
2010. szept. 12. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Értelem, önállóság, becsületesség.
2010. szept. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából az érdekelne, h mi a fontosabb h a kollégáival jóban legyen vagy szakmailag legyen megbízható?
2010. szept. 12. 11:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy főnököt nem szeretni kell, hanem tisztelni (persze a kettő nem kizáró tényező). Tudnia kell bánni az emberekkel, de nem mehet a munka rovására a bratyizás. Nem feltétlenül az lesz jó vezető, aki szakmailag is a legjobb (a nagy cégek vezetői nem fejlesztéssel foglalkoznak), hanem akiknek a legjobb vezetői képességei vannak.
2010. szept. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Az én főnökömmel szinte mindenki kijött, viszont szakmailag bármit kérdeztünk, nem tudott rá érdemben válaszolni. Ez egy magáncég és most kezd szétesni. A fejétől bűzlik a hal, értenie kellene a dologhoz, mert lehet bármilyen jó fej, ha szakmailag egy nagy nulla...Úgyhogy én arra szavazok, hogy egy vezető szakmailag értsen a dologhoz. Persze, ha emellett még rendes is, akkor lenne a helyzet az igazi. :)
2010. szept. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig azt mondom, hogy nem kell, hogy szeressenek, csak a munka legyen kész (és persze jó legyen), és én korrekt leszek velük, tartom a hátam, nem b@szogatom őket, rugalmas leszek, ésatöbbi.


Lényeges szerintem, hogy a kollégáival jóban legyen, de nem szükségszerű, mert a szakmai kompetencia a kollégáival való kapcsolatot és együttműködést felülírja, a kellemes légkör csak megkönnyíti a munkát. Értem ezalatt azt, hogy a kollégák nem tudnak "kib@szni" a vezetővel, ha a vezető nem dilettáns, és pontosan tudja, hogy pl. egy munkára mennyi idő kell, vagy egyáltalán megoldható-e.


Nekem volt olyan főnököm, akivel jóban voltunk és nem b@szogatott, emberséges volt, ám nem értett ahhoz a területhez, aminek a vezetője volt. Ennek ellenére én szakmailag a maximumot hoztam, bízhatott bennem. De volt olyan is, aki egy vadbarom volt, kiállhatatlan, elvárta, hogy nyaljanak neki, és ennek ellenére nem értett a dolgokhoz, természetesen ott b@sztunk ki vele, ahol lehetett. Meg is próbált kirúgni, de az igazgató előtt pofára esett, mert én többet nyomtam a latba ;)


Ergó összességében a szakmai kompetencia szerintem fontosabb.

2010. szept. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Aki képes elvégeztetni a beosztottjaival a feladatot.
2010. szept. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hozzáértés, elhivatottság, becsületesség.
2010. szept. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat! Szerintem sem az a jó főnök, aki szakmailag nincs a toppon viszont kenyérre lehet kenni, mert "bratyizik" a beosztottakkal.. Ott előbb utóbb úgy is csak a munka látná a kárát.. Azért örülnék a további tapasztalatoknak is.. esetleg olyanok véleményét is várom, akik közönséges alkalmazottból lettek egy idő után főnökök..
2010. szept. 12. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!