Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Rátok melyik filozófusok...

Rátok melyik filozófusok vannak a legnagyobb hatással és miért?

Figyelt kérdés

2022. jún. 2. 23:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Diogenész. Nincs kedvem leírni miért.
2022. jún. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%
Oravecz Nóri, meg Szabó Péter
2022. jún. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
Albert Einstein,Nostradamus,Kopernikusz,Leonardo da Vinci,Galileo Galilei,Isaac Newton. Mind zseniális elme, ha lehetne időben utazni, akkor biztosan meg keresném őket, hogy tudjak tőlük tanulni.
2022. jún. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Isti22 ***** válasza:
64%

Konkrét nevek helyett inkább irányzatokat mondanék:

- Gyerekként liberálisabb vonalon mozogtam (nyilván a magam szintjén, nem úgy értendő, hogy Locke-ot olvasgattam tíz évesen),

- kamaszkoromtól az egszisztencializmus volt a mindenem (különösen Camus és Sartre),

- harmincas éveimtől pedig kb. egyszerre kezdtem a humanizmus, a baloldaliság és a transzcendencia felé fordulni.


Egyiket sem tagadtam meg, csak nyilván ahogy az ember egyre többet tapasztal és árnyaltabban látja a világot, úgy integrálja ezeket a világképébe, személyiségébe. Egyéni szinten továbbra is liberális vagyok, de rendszerszinten baloldali, miközben az egészet a humanizmus, az egzisztencializmus és a transzcendencia keretezik.

2022. jún. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
Byung-Chul Han. Kortárs, tűpontos, okos.
2022. jún. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
Marcus Aurelius
2022. jún. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19%

Egyik sincs.

Mind apró.

Még hermész is alacsony szintű, hiába foglalkozik a legnagyobb lényeggel, amit ért is valamennyire.

2022. jún. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 4/20 válasza:
81%
Sadhguru - megváltoztatta az egész életem. Mai napig is aktív. Nagyon ajánlom hogy nézz utána páratlan.
2022. jún. 6. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hamvas Béla.
2022. jún. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#3-as, ezek szerencsére nem filozófusok.
2022. jún. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!