Miért utál mindenki?

Figyelt kérdés

Az osztályban csak hárman vagyunk magyarok. De egyik külföldi gyerek sem kedvel, nem tudom miért. Mindig próbálok kedves lenni, de ha rasszista megjegyzéseket tesznek ránk, akkor a többiekkel ellentétben visszaszólok. Mindig megkínálom őket, ha van nasim, segítek nekik órákon, ha kell egy vitában őket is megvédem. Miért cseszegetnek ennek ellenére is?

12/L


2010. szept. 18. 23:54
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
ha ennyire szemetek ne tegyél meg nekik ennyi mindent :S egyébként nem tudom, talán zavarja őket hogy te magyar vagy, ezáltal te vagy a "kisebbség" az osztályban. a többi magyarral mi a helyzet?
2010. szept. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
a többieket kedvelik, mert általában nyaliznak nekik
2010. szept. 19. 12:18
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Próbálj meg osztályt, - iskolát - váltani, ha módodban áll.

-Nem az a megoldás, hogy teljesen alárendeled az egyéniségedet mások úri szeszélyeinek.

2010. szept. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem lehet, ez az egyetlen iskola a környéken, ami tűrhető és az összes barátom is itt van
2010. szept. 20. 16:05
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Akkor marad a "süketelés"... :(


Csak azokra a megnyilvánulásokra reagálsz, amelyek nem sértenek.

-Személyiséget változtatni viszont hiba, - szemben az egészséges alkalmazkodással.

Az ember tesz bizonyos lépéseket, amelynek segítségével elfogadhatja egy közösség, - de mindent alárendelni mások hülyeségének,... Badarság!


Sajnos Magadra leszel utalva abban a tekintetben, hogy érezd az alkalmazkodás és az - oktalan - alárendeltségi szerep önkéntes vállalása közötti határvonalat, - esetleg a szüleid tanácsait kérhetnéd ki abban, hogy szerintük közösségi jót szolgál-e a viselkedésnek adott módja, vagy sem...


A "nasi" is csak oda-vissza működik, - nincs sehol leírva, hogy Neked "önkéntes népjóléti szolgálatként" kell funkcionálnod.

-Amilyen az "Adj Isten!", olyan a "Fogadj Isten!"

-Ez egy közmondás, amit ha nem értesz, kérdezd meg a szüleidet, hogy mit jelent!


A helyedben a tanulmányaimra koncentrálnék elsődlegesen, - nem azon izgatnám magamat, hogy a "Tóth Béla miért nem csipázik?!"... :)


Fel a fejjel!

Az elvhűséged hosszútávon fog gyümölcsözni, - ne várd, hogy holnaptól "Rád tör a Kánaán"...

Ügyes legyél! Sok sikert!

2010. szept. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon érzékeny vagyok, sajnos, csodálkoztam is hogy 3 hete bírom. Pénteken kaptam 2 sírógörcsöt, a magyarok megvigasztaltak, a többiek kiröhögtek :P akkor mondjuk már a tanár is közbelépett. Hogy fogom még 8.ig kibírni?
2010. szept. 25. 14:38
 7/10 anonim válasza:
Engem 7 évig aláztak általánosban, mire a végére elmenekültem... Én sohasem segítettem volna nekik semmiben, hülye nem voltam, hogy ilyenekért bármit is tegyek. És tudom milyen érzés az átlagnál sokkal jobban érzékenynek lenni... Én csöndben tűrtem. Ezek ellenére mára örülök mindennek ami megtörtént. Mert lehet egy hülye pi*csa lennék most, ha minden nyugisan alakul. Engem mostanra úgy fogadtak el, hogy próbáltam lelkileg összeszedni magam. Ami sikerült is, nagyrészt. Viszont, mára legalább már minden jó. Az érzékenység hátrányai borzalmasak...de kitartás. Viszont tényleg ne segíts nekik, ne adj nekik semmit, ha ők se neked... Mert így csúnyán ki fognak használni...vagy már teszik is. Ha tudják, hogy te úgyis adsz, elvárják és csak kiröhögnek. És azt írod, hogy ott vannak a barátaid. Rájuk gondolsz, vagy másokra a suliból? Ha másokra, azokkal legyél, amikor meg köztük vagy ne is figyelj rájuk, figyelj az órára. Mást nem tudok mondani...=/ Kitartás!!=)
2010. szept. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Határon túli magyar vagy? Oláhok, tótok vagy rácok inzultálnak?

Pirézekről nem lehet szó, mert külföldieket említettél.

2010. szept. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát ez elég érdekes kérdés. Főleg, mivel írtad, hogy hárman vagytok csak magyarok. Ez a kor, amiben vagy, felteszem 6.-os vagy 7.-es vagy, pont az a korszak, amikor leginkább érzékenyek a fiatalok és mégis leginkább bántják egymást. Hogy ehhez még etnikai különbségek is társulnak az még külön rossz. Érdekelne, hogy melyik országban vagy. Szívesen beszélgetnék veled, szívesen venném, ha írnál egy privát email-t, esetleg msnen tudnánk beszélgetni:)
2010. szept. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Huhh. Hát legyél te is kedves velük,nyílj meg jobban és beszélgess!A külföldiek felé érdeklődőnek kell lenni!:) Hidd el,jobb,ha nyitsz és nem zárkózol el tőlük a sok bántás miatt!Inkább szólj nekik vissza magyarul(mikor nincs ott a többi magyar),mint sem a nyelvükön!Csak,hogy érezzék,ők milyen buták,mert te beszéled a nyelvüket,ők meg nem a tiédet..a külföldiek sokszor olyan nagyra tartják magukat..a szintjükhöz kell igazodni.

Ha valaki nagypofájú veled szemben,és te neked kisebbségi érzésed van vele kapcsolatban,akkor ne mutasd,hanem te is legyél nagyképű vele!

És ne legyél vöröskereszt!Nem szegények..a boltot is megtalálják,vagy a sulibüfét,esetleg a menzát!

2010. szept. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!