Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mik azok a dolgok amiket...

Mik azok a dolgok amiket utáltok/utáltatok a falusi/kisvárosi életben?

Figyelt kérdés

Van egy projekt ötletem amihez kijelentéseket szeretnék gyűjteni.

Én viszonylag régóta elköltöztem faluról, azaz a szülőfalumból, mert hitetlenül toxikus volt a közösség és most szükségem lenne tipikus kijelentésekre/tettekre amik kis közösségekben fellelhetőek.

Olyanokra gondolok, minthogy:

"Te nem az XY jánya vagy?"

"Képzeld el a szomszéd asszonyomnak a vejének a lányának a postásának a sógornője ... (szaftos pletyka)"

"Azt olvastam a féjszbukon, hogy a ... (összeesküvés elmélet)"

"A mai fiatalok nem tisztelik az időseket és a hagyományokat!"

"Jaj, ezek a mai modern fiatalok!"

"Én jobban tudom, te nem éltél az én időmbe"

"Ez hazugság! Ez féknyújz mert én láttam a tévébe, hogy mást mondtak!"


És ilyensmik.

A fenti állításokat minimum 2x már hallottam életem során és tudom, hogy más zárt, falusi közösségekben is előkerülnek.

Ilyen kijelentésekre lennék kíváncsi.


Félreértés ne essék, nem provokálni akarok. Ténylegesen van egy projekt amit meg akarok valósítani és ahhoz szükséges ezekhez hasonló tipikus falusi, konzervatív felszólalások.



2022. júl. 22. 21:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Ezek közhelyek, pár idős embertől tapasztalsz max ilyet, jobbára kihaltak már ezek a dolgok.

De ami örök:

Fűnyírózás 6:40-kor szombat reggel.

Üvöltő kakas 4:45-kor minden reggel.

Disznószarszag ha balról fúj a szél.

2022. júl. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
"Nálunk ez nem szokás"
2022. júl. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
Állandó avar/ gaz égetés,lehetőleg minden napra elosztva,hogy véletlen se merjek nyitva hagyni ablakot ha elmegyek,vagy kiteregetni a mosott ruhát. Az mindegy,hogy tilos,ill.meghatározott napokon lehet csak. Senkit nem érdekel. A tilalom sem.
2022. júl. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Senki nem fészbúkozik, legalábbis nem hivatkozik rá, féknyújzról azt se tudják, hogy eszik vagy isszák.


A hagyományokat már senki nem tiszteli, az idősebbeket se érdeklik.

2022. júl. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

* Nèzd, Marika, az Erzsi fia már megint másik lányt hozott haza! Pedig még tavalyelőtt is azzal a szőkével láttuk, emlékszel?


* Kovácsék?? Nem tudok én róluk semmit, kérem. Gyüttmentek ám azok, úgy települt be ide az öreg Kovács nagyapja 1934-ben, úgyhogy nemigen ismerjük egymást.

2022. júl. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
A pletykálkodás,meg hogy mindenki jobban ismeri a másik embert,mint ő saját magát,meg hogy más szemében a szálkát,önmagukéban a gerendát se.
2022. júl. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Fél 7-kor elmegy egy autó az utcán. "Milyen későn jár haza a Feri... Hol járhatott?"
2022. júl. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hamarabb tudják hogy mit csinálsz mint te magad. Még haza se értél de már tudják hol jártál, mit csináltál.

A szomszédunk ilyen tipik térfigyelő kamera.


Rendesen szorongást kelt az emberekben hogy rendetlen a porta, a járdára hullott egy falevél. A szomszédom majdnem rosszul lett mikor megmondtam hogy ősszel csak a fele falevelet seprem össze a ház előtt mert a fának is kell a tövébe a tápanyag.

2022. júl. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A falu elején fingok egyet, mire a végére érek már mindenki tudja hogy összef.stam magam.
2022. júl. 24. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Avar és hulladékégetés, szeméttel, kezelt és nedves fával való fűtés. Szeptembertől májusig konstans bűz és szmog. Az ingerek teljes hiánya. Így, hogy a fővárosban dolgozok hatalmas a kontraszt. 6 ezres település a miénk és semmi nem történik. De még csak esély sincs rá.
2022. aug. 5. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!