Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyen kihalófélben levő népi...

Milyen kihalófélben levő népi mesterségeket, régi elfeledett kézműves tevékenységeket/foglalkozásokat tudtok ajánlani, amiket nők végeztek inkább?

Figyelt kérdés
És esetleg: hol végzik még Magyarországon?

2020. febr. 12. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szövés-fonás, hímezni se nagyon hímez már senki.
2020. febr. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Batikolás, riseliö, azsúrozás. Ha még valaki tud erről valamit, talán Mezőkövesd és környéke.

Erdélyben, az E-60-as úton van egy falu, Körösfő. Ott ezekből a dolgokból csodákat lehet látni. Ők maguk készítik.

2020. febr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Hmmm mondjuk nőnek lenni, anyának lenni stb. ma már csak libák és hercegnők vannak.
2020. febr. 13. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket, mind olyan mesterség, ami jó volna, ha fennmaradna. Valamelyikhez volna kedvem.
2020. febr. 13. 17:28
 5/8 TappancsMancs ***** válasza:

Nem tudom mire mész vele, de kis kiterjesztéssel nőinek mondható szakmák voltak:


fűszeres

fonalkészítő

kötélverő

szövőmester (szövés, fonás)

könyvkötő

csipkeverő

szíjgyártó (bőrdíszműves)

kelmefestő

hímző

szabó

mézeskalácsos

kosárfonó

kefekötő

kötélverő

gyertyamártó

papírmerítő

szappankészítő

társalkodónő

udvarhölgy

cukrász

mézeskalácsos

kékfestő (kelmefestő)

porcelán festő

2020. febr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szép lista, köszönöm!


papírmerítő :))) Ha túljutok a nevetésen, megnézem, mi az.

társalkodónő :D

2020. febr. 14. 10:06
 7/8 TappancsMancs ***** válasza:
Kézi készítésű papírt jelent, vagyis annak készítését. Régen, amikor még nem volt gépesítve a papírkészítés, akkor merítéssel készítették. Keress rá Youtube-on, biztos van fent videó róla. És amennyire tudom, még ma is van egy szűkebb kereslet a kézi készítésű papírokra. Ha látsz ilyet élőben a kezedbe fogva, akkor látszik is, hogy speckó papírok.
2020. febr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Megnéztem néhány videót róla, és pl jó, hogy lehet papírgyártási hulladékból is készíteni.


Ha valaki ilyen papír-vásárlási szándékkal téved ide, szerintem náluk körülnézhet:

https://www.youtube.com/watch?v=iSWADThdrcc

2020. febr. 14. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!