Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Idén augusztus 18. és 21....

Idén augusztus 18. és 21. között a tavalyinál is több programhelyszín és hamisítatlan fesztiválhangulat várja a látogatókat, és az államalapítás ünnepén pedig Európa legnagyobb tűzijátékát rendezzük meg. A jelenlegi helyzetben egyetértesz ezzel?

Figyelt kérdés
A szomszédban dúló háború miatt inflációs és energiaválsággal küzd az ország, sokan kerülnek nehéz helyzetbe augusztus-szeptembertől. Mégis kell a “cirkusz” a népnek?

2022. júl. 24. 02:31
A kérdező szavazást indított:
Igen, kell a “cirkusz” a népnek!
Nem, fel kellene lépni a pazarlás ellen!
Úgysem tudunk mit tenni, bele kell nyugodni, ez van!
9 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem érdekel a háború, nem az én bajom, oldják meg egymást közt engem hagyjanak békén

Infláció sem érdekel attol ugyanúgy megveszem amit meg akartam venni


De viszont az nagyon fontos hogy az államalapítást kellő módon megünnepelje az ország és minél nagyobb tüzijáték legyen, hiszen ha már kimegyek megnézni az a minimum hogy adjanak bele mindent! Különben ha nem így lenne és kicsi tüzijátékkal készülnének az is előfordulhatna hogy következő évben nem nézem meg az pedig senkinek nem lenne jó

2022. júl. 24. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Isti22 ***** válasza:
28%
Szerintem ez demagógia, nem akkora tétel, hogy érdemben hatása legyen.
2022. júl. 24. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves Isti22,

Nem akkora tétel? Tavaly 12 milliárd Ft-ot sikerült elkölteni rá, csak a rakéták beszerzési költsége 1,65 milliárd Ft. Az ostoba módon év közben módosított KATA változtatás ami óriási közfelháborodást váltott ki nem hoz ennyi bevételt mint amit erre elköltenek…

Nem mellesleg péntek estig már több mint 157 ezer ember írta alá az aHang online petícióját, hogy ezzel fejezze ki: nem támogatja az augusztus 20-i tűzijátékot. A petíció szövege szerint az aláírók azt kérik a kormánytól, az adófizetők pénzéből finanszírozott tűzijáték árát fordítsa a gazdasági válság okozta károk enyhítésére.

„Egy olyan országban, ahol napról napra gyengül a pénz, miközben emelkednek az árak, ott nincs helye egy ilyen luxuslátványosságnak. Magyarország államalapítását tűzijáték nélkül is meg lehet ünnepelni büszkén és méltóságteljesen”

2022. júl. 24. 08:02
 4/5 Isti22 ***** válasza:
23%

- 12 milliárd nem tétel egy közel 15 ezer milliárdos költségvetésben.

- Valószínűleg hoz nem kevés bevételt is, hiszen egyben turistalátványosság, sok a vásár.

- Ahogy 1-es is utalt rá, az ilyen hangulatjavító intézkedések akár létfontosságúak is lehetnek.


Mielőtt feleslegesen vád érne, ellenzéki vagyok, de ez az ellenzék részéről sima populizmus, illetve ahogy írtam, érdemben ez nem enyhítene a gondokon. Máshol lehetne spórolni, át lehetne alakítani a költségvetést sok helyen, de nem az ilyen egyszeri, pármilliárdos kiadáson múlik.

2022. júl. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Most ez nem lesz jó hangulatjavításra.
2022. júl. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!