Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehovisták tényleg nem...

A Jehovisták tényleg nem mehetnek el augusztus 20-án megnézni a tűzijátékot?

Figyelt kérdés
Egyik kollégám ezt mondta és számomra teljesen érthetetlen ennek az oka. Ti mit tudtok erről?

2013. aug. 7. 12:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Én azt hallottam, hogy hitük szerint nem lehet Istentől idegen ünnepük, és mivel nem vagyon leírva a Bibliában pl. az augusztus 20, ezért ez is egy ilyen ünnep.


Sajnos van a rokonságban Hadova....bocs Jehova, ők sem minden ünnepet tartanak meg, csak a gyerekek miatt van karácsonyfa stb.

2013. aug. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
"csak a gyerekek miatt van karácsonyfa stb." - Akkor ők még a normálisabbak közé tartoznak, a keményvonalasok egyáltalán nem állítanak karácsonyfát, és nem tartanak semmi ünnepet, a gyerekek kedvéért sem. Gyanítom, hogy szorulnának a rokonaid is, ha a vezetőség megtudná, milyen "pogány" szokásoknak hódolnak...
2013. aug. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%

Nincs meg tiltva senkinek közülünk,hogy megnézze a tűzijátékot.

Az ,hogy milyen ünnepeket tartunk meg ,szerintem,már mindenki jobban tudja nálunk.

A kollégád valamit félre értett.

A tűzijáték megtekintése nem tiltott,az ünnepet körülvevő programokon nem szoktunk részt venni.

Én például,ha akarnám sem tudnám azt megtenni,hogy nem nézek tűzijátékot,mert a teraszomról pont azt látni.

A karácsonyfával kapcsolatban pedig már annyiszor leírtuk az álláspontunkat,de azért megint leírom a gyengébbek kedvéért!(és nem sértésnek szántam)

A karácsony NEM KERESZTÉNY ünnep!

Csak hagyomány!

Semmi köze Jézushoz,a napnak az ünnepe.

Egy pogány ünnep volt nagyon régen ,amikor is a nap újraszületését ünnepelték,ami azt jelentette,hogy attól a naptól kezdtek hosszabbodni a nappalok,és rövidülni az éjszakák.

Így ez nem keresztény ünnep,hanem csak hagyomány maradt!

Tehát ez a Saturnália ünnepe,Saturnusnak vagyis a földművelés és a nap Istenének, és Mithras pogány Istennek az ünnepe volt.

i.sz.:274 december 25.-én Aurelianus király kikiáltotta a napistent a birodalom legfőbb védelmezőjének.

A Saturnália idején szokás volt a dőzsölés és az ajándékozás,és a díszítés.

Ebből az időből maradt meg ez a pogány szokás.

Utána lehet járni nyugodtan,ha nem hiszi el ezt valaki,de karácsony tájékán a rádió is ezt fújja állandóan.

2013. aug. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
8%

Az biztos, hogy ha megtudnák, akkor kikapnának.

Mert egységre hívott el az Isten nem szakadárok vagyunk.

aki a világ barátja akar lenni Isten ellenségévé teszi magát.


A gyerekek kedvéért?

A gyermek mondja meg, hogy hogyan kell Istennek tetsző életet élni.

Ez már az Ő problémájuk, Egyébként ha nem mondják el a hibáikat, Armageddonig elhúzhatják, de ott felelni fognak a szülők a tetteikért.

Nem a Vezető testülettel tolnak ki, hanem saját magukkal.

Istent nem lehet megcsúfolni.

(1Korintusz 10:21, 22) 21 Nem ihatjátok Jehova poharát is, és a démonok poharát is; nem lehettek részesei „Jehova asztalának” is, és a démonok asztalának is. 22 Vagy „féltékenységre ingereljük Jehovát”? Csak nem vagyunk erősebbek nála?

(Galácia 6:7, 8) 7 Ne vezessenek félre titeket: Istent nem lehet megcsúfolni. Mert amit vet az ember, azt fogja aratni is; 8 mivel aki a testére nézve vet, romlást fog aratni a testéből,. . .



Katy Weaver

2013. aug. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megérteni nem tudom, de elfogadom az álláspontotokat. A karácsonyfáról jut eszembe: az eljegyzési gyűrű, a koszorús lányok, sőt a naptár is pogány eredetű.. Ezek szerint ezeket sem szabad nektek?
2013. aug. 7. 20:01
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

Nem Jehovisták, hanem Jehova Tanúi.



Tévedés, mert a Zsidók is használtak naptárt, és tartottak meg napokat melyet Isten kért.

amit nem kért azt nem tartották meg.


Nem beszélve a gyűrűről, hiszen az izraeliták is hordtak gyűrűt, de nem tulajdonítottak neki misztikus jelentőséget.

Általában Zálogként használták.

Viszont az tény és való, hogy a koszorús lány szokás nem keresztényi, és Én nem is hallottam, hogy a Testvérek közül valaki ilyet tett volna. Ha még is, akkor majd saját maga ad számot magáról Istennek.


Katy Weaver

2013. aug. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az augusztus 20-ai ünnepségek ÁLLAMI ünnepségek, és Jehova Tanúi Isten országához akarnak tartozni, és nem a földi országokhoz.
2013. aug. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
"a Zsidók is használtak naptárt" - ez biztos így van, de talán Te is tudod, hogy nagyon sok nyelvben (a magyarban nem, de az angolban és az újlatin nyelvekben mindenképp) pogány istenekről kapták a napok a nevüket. Akkor az ezeket a nyelveket beszélő Tanúkkal mi van? Ők hogy lesznek megítélve Armageddonkor, mert életükben több ezerszer kimondták, hoyg Saturday, vagyis Szaturnusz isten napja?
2013. aug. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Névtelenül nevű ***** válasza:
85%

"Nem beszélve a gyűrűről, hiszen az izraeliták is hordtak gyűrűt, de nem tulajdonítottak neki misztikus jelentőséget. "


Tehát ez attól függ, hogy egy szokást az adott illető hogyan él meg, hogyan áll hozzá? Ha nem tulajdonít neki Istennek útálatos tartalmat, akkor rendben van? Ez az egyén belső hozzáállásától függ?

Jó, mert én is így gondolom.

A karácsonyt is. A szülinapot is. A húsvétot is.

2013. aug. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: nekem is ez jutott eszembe. Őszintén szólva kicsit összezavar, hogy mikor hivatkoznak jt az adott dolog eredetére és mikor annak a jelenleg szerepére... Nem akarok senkit bírálni, de ez a fajta hozzáállás számomra nem tűnik következetesnek.
2013. aug. 8. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!