Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hány évesekre illenek ezek a...

Hány évesekre illenek ezek a kifejezések: kislány, gyerek, kisfiú?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy a tanárok döntő többsége még az érettségiző fiatal felnőtteket is lekislányozza, gyerekeknek nevezi (miközben eszükbe sincs egy gimis fiúra azt mondani, hogy kisfiú).


Szerintetek meddig nevezhető valaki gyereknek, egy lány kislánynak, illetve mi az oka annak, hogy a 18 évest simán lekislányozzák, de a 18 éves fiút nem kisfiúzzák le?



2022. júl. 27. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez függ annak a korától is, aki a másikra mondja. Pl egy 70 évesnek egy 30 éves is kislány
2022. júl. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én 35 vagyok,nekem a kislányok/kisfiúk a 14 év vagy azon alattiak,akik még általánosba járnak.
2022. júl. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen definíció. A határ elég széles, és erősen változó is, személyiségtől és viselkedéstől függően.

Jellemzően (de egyáltalán nem kizárólag) gyerek az önállóan jó döntést hozni kevés esetben képes személy, nagyjából iskoláskor előtt vagy 10 éves korig. Utána már jellemzően kamaszoknak hívják ezeket a "gyerekeket".

A kislány, kisfiú megnevezés többé kevésbé hasonló korig jellemző.

Van egy lényeges különbség. A "kisfiú" 10 éves kor után azért sértő, mert a megnevezője azt a véleményét akarja kifejezni vele, hogy ez a nagyobb gyerek úgy viselkedik, mint egy óvodás. A "kislány" ezt jellemzően nem jelenti, sokkal inkább egyfajta becézés, a szeretet, a kedvesség jele (akinél mégse, annál ez másban is megjelenik). A "kislány" ekkor semmiképpen sem a korra, sokkal inkább arra utal, "annyira kedves nekem, mint egy kicsi lány" - és ezt érdemes dicséretnek venni, egyébként a hangsúly is ezzel van összhangban. Ha mégse, akkor nagyobb sértés, mint egy "kisfiú".

2022. júl. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!