Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A szlovákiai magyarok miért...

A szlovákiai magyarok miért beszélnek olyan furán? Ilyen á-san,vagy nem is tudom pl. Kápól stb értitek

Figyelt kérdés

#nyelv #beszéd #szlovákiaimagyarok
2022. aug. 15. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tájszólás.
2022. aug. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tájszólásnak hívják, ha megfigyeled az ország különböző tájain is másképp beszélnek. Nem mindegy, hogy Szegeden, Salgótarjánban, vagy Nagykanizsán beszélgetsz valakivel, jellegzetes a különbség.
2022. aug. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Mert tótok.
2022. aug. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Palóc tájszólás.

[link]

[link]

További olvasnivaló: Mikszáth Kálmán: A jó palócok

2022. aug. 16. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is Szlovákiában élek, de itt nem a palóc nyelvjárást használjuk az biztos, legalábbis a Csallóközben.
2022. aug. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok: most gyorsan beleolvastam a Wikipédia cikkbe. Vágtól keletre használják a palóc nyelvjárást.
2022. aug. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%

a kérdezőnek: Hallottál te már egy ózdit beszélni? Egy szegedi miért beszél "furcsán"? Nézz meg egy II.VH körüli filmet és kérdezd meg, miért mekeg a már országossá terjedt újkori pesti tájszólás?


#5 Vágtól keletre. Úgy 150 km-re keletre. Saccperkábé Losoncnál kezdődik és Rozsnyóig tart Palócország.A Vág bal partjától Mátyusföld kezdődik.


#3 te meg rétinéger vagy. Ráadásul még LMBTQRSTUVZXY-érintet az összes kategóriában. Az hogy még hülye is, az csak

bónusz.

2022. aug. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekik meg mi beszélünk furán.
2022. aug. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

7# Azért tudnék vitatkozni veled, Újvár környéki falvakban is palóc dialektus felé hajlik a nyelvjárás Párkány és Léva környékén pedig határozottan már palócosan beszélnek, szinte ugyanúgy mint Gömörben.


Rozsnyó után is palócosan beszélnek, Szepsi környéke is szinte palocosan beszél csak ott szinte mindenhol zárt ë betűt ejtenek.


Kérdezőnek meg:

Azért beszélnek igy, mert megtartották sajat nyelvjárási sajátosságaikat nem volt hatással rájuk a magyar hivatalos kiejtés nyomása. Senki nem nevezte őket parasztoknak ha nem szépen Pestiesen ejtették a szavakat mint ez Magyarországon jellemző volt es jellemző ma is.

2022. aug. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!