Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a magyarok...

Miért van az, hogy a magyarok szinte mindenkit utálnak, de meg vannak sértődve, hogy őket utálja mindenki?

Figyelt kérdés

egyik barátom közvéleménykutató, és egy felmérés alapján azok derültek ki, hogy szinte minden népet utál a magyar.

a franciákat - mert Trianon

a németeket - mert nácik és szär a nyelvük

az oroszokat - mert komcsik és itt voltak 40 évig

az angolokat - mert mindenki az ő nyelvüket tanulja és sznobok

a skandinávokat - mert ridegek

de kérdem én, milyen jogon ítél meg bárki (nem csak a magyarok) bármilyen népet csak a sztereotípiák alapján?


2010. szept. 23. 21:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom. Tényleg. Engem is idegesít, én személy szerint nem vagyok az ítéletek rabja és senkit nem különböztetek meg, ezért zavar.


Most Franciaországban élek - hát a francia is cifra egy nép. Ha nem franciául szólalsz meg, kinéznek. Letagadják, hogy tudnak angolul, csak hogy ne kelljen az angolok gyűlölt nyelvét beszélni (bár jobb is, mert iszonyúan megy nekik).

Ha franciául szólalsz meg, de töröd, akkor ki a franc vagy o.O nézés jön. Flegmák, meg minden (tisztelet a kevés kivételnek).

Mikor meghallják, hogy magyar vagy, akkor vagy o.O WTF Magyarország??

vagy húzzál a pics@ba kinek képzeled itt magad.


Az nem jut egyszer sem eszükbe, hogy a fene megeszi őket jó dolgukban. Legalább ne fikázzanak. Itt ülnek a trágyadombjukon mint a kiskakas, játsszák a királyt. Némelyek (még itt az egyetemen is) kevesebbet tudnak a világról, mint a tíz éves unokahugicám. De verik a mellüket, hogy őőők a franciák. Az se jut el az eszükbe, mikor a nyelvükkel kérkednek, hogy én is beszélek egy nyelvet, amit ők nem, inkább értékelniük kellene azt, hogy idegenek tanulják a nyelvüket.

Hihetetlen, hogy mire vannak magukkal.


Szóval igen, ez létezik, minden nép részéről. Most én itt a franciákra koncentráltam, mert ez baxa a csőröm hónapok óta, de mindenkire, minden népre igaz ez. Én butaságnak tartom, meg idő- és energiapocséklásnak és nem is veszek benne részt.


25/L

2010. szept. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
32%
A normális, épeszű többség nevében kérem ki magamnak a fenti megállapítást. Nem a magyarok utálnak mindenkit, csupán egy pár százezres frusztrált réteg. Ez is sok, de a teljes népet ilyennek beállítani erős túlzás.
2010. szept. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
66%

Én magyar vagyok, és nem utálok népeket, csak országokat, de azt sem mind.

Tehát, csak a példa kedvéért, nem az egyes franciákat, és nem is a francia népet utálom Trianonért, hanem Franciaországot, mert a francia népnek, és az egyszeri franciának nem volt beleszólása.

2010. szept. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
51%
Ez benne van a magyar mentalitásban. De nem mindenki gondolja azért így.
2010. szept. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
85%
Én nem utálok egy országot sem. (döbbent csend)
2010. szept. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
40%
Frusztraltasag, demagogia, kisebbsegi komplexus es meg par dolog sajnos ez benne van az emberek mentalitasaban. Utaljak meg az USA-t, Izraelt, az etnikumokat. Gondolom sok nep kimaradt... ugy egyebkent utaljak egymast is a munkehelyeken utaljak a fonokeiket aki sikeres azt meg gyulolik. A Magyar ember csak magat szereti meg esetleg a csaladjat. Es akkor meg nem beszeltunbk mas dolgokrol ahol ezek sokszorosan meglatszanak. Amugy tenyleg ez miert van?
2010. szept. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
57%
Ez az egész egy beteges mentalitást tükröz. Utálkozni egyszerű és nem kívánja meg a tudást sem...a valós tudást. Az ostobáké sajnos. Az a véleményem, hogy a tudatlanság eredménye.
2010. szept. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
34%

Honnan veszed hogy sztereotípiák alapján ítélik meg.

Mi van akkor ha tapasztalatai alapján vagy az ismerősei tapasztalatai alapján?Onnantól kezdve már ezek is tények,mint a statisztika!

Különben is,a magyar egy intelligens nemzet és jól jellemzi az idegen nemzeteket!

Jöhetsz a liberális majom dumával,hogy minden ember más,meg hogy nem ítélhetsz meg egy országot néhány emberből!

DE!

Te is megtetted azzal,amikor azt írtad hogy"a magyarok szinte mindenkit utálnak"

2010. szept. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
38%

Na én konkrét példákat tudnék felhozni a teljesség igénye nélkül!

NÉMETEK...

Sajnos ebböl a szempontból sajnos, hogy olyan helyen dolgozom, ahol naponta több 100-an megfordulnak németek!

Én egy nagyon-nagyon toleráns ember vagyok, de mikor saját (az még hagyján) de más emberek szeme láttára nyilvános helyre oda szaratja a NÉMET a kölkét , na azt nem tudtam szó nélkül megállni!

Ez a mentalításuk ennyi!

Én tanuljak meg németül, mert az milyen kedves gesztus feléjük magyar o-on , német beszédet hallani és érteni, de mikor Én kimentem már majdnem csak azt nem mondták, hát hogy mit képzelek ÉN???Majd a MAGYARNAK tanulnak meg németül???NA NEM!!!

Hangosak, nem tudnak viselkedni(tisztelet a kivételnek),Igénytelenek,azt hiszik hogy Ök nálunk a valakik, mindenért reklamálnak, pofátlanok!

Berendelnek az étteremben, aztán a fele számlát vissza akarják iratni, mert, hogy Ök nem ezt rendelték...

Primitiv egy népség!

valahányszor egy idös német bácsit látok, mindig arra, gondolok, mi van ha az én papámat pont Ö gázosította el anno...

Lehet offolni, de Te kérted a véleményem!!!

Ez nem utálkodás, nem féltékenység!

A legtöbb német, nem is dolgozik, segélyekböl élnek, ami közel annyi mint a munkanélküli igy hülyék is lennének elmenni dolgozni!

Biztos forrásból tudom, hogy még az évi nyaralásokra is kapnak segélyt, természetesen vissza nem térítendöt!

ÁÁÁ hagyjuk, mert már felhuztam magam!

Szóra sem érdemesek, ellenpélda is van köztük de 100-5

2010. szept. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
31%

Ez nagyon helyes örülök hogy vannak még patrióták.A németekkel,skandinávokkal nincs semmi bajom.


Általában az ilyen primitív népek megérdemlik hogy megvessük őket de persze nem kel gyűlölni őket mert ilyen alacsony kultúrájúak.


Attól hányingerem van amikor meglátok valakit amerikai zászlós pólóba vagy táskába,ha valaki például a magyar zászlóval tenné ugyanezt azt egyből le nácziznák vagy lefasisztáznák.Úgy hogy szerintem egy rossz szavad se lehet ránk de pl a zsidók mindenkit gyűlölnek aki nem zsidó de most divat lett őket védeni.

2010. szept. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!