Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy 140 centis műfenyőre...

Egy 140 centis műfenyőre mennyi karácsonyfadíszt csináljak?

Figyelt kérdés
Egy 140 centis feldíszített karácsonyfát szeretnék ajándékba adni egy igencsak fontos személynek, és az összes díszt én horgolok meg, de nem tudom, hogy mennyi díszt csináljak, hogy ne legyen túl sok, de túl kevés se. A horgolt díszeken kívül szeretnék rá egy égősort is, de az nem foglal el rajta olyan sok helyet.

2022. aug. 20. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Neten keress rá karácsonyfa horgolt díszekkel.

A képen a körülötte lévő ajtó vagy más tárgyak segítenek meghatározni a fa magasságát.

Aztán ha találsz egy olyasmi méretet,ami tetszik feldíszítve, akkor számolgass kicsit.

Vedd figyelembe hogy a zsúfolt vagy a ritkább díszítés mennyire elfogadható neked.

Húsz évig rendeztem kirakatot.

Az a tapasztalatom, hogy eleinte mindig nagyon keveset gondol az ember, ahhoz képest ami szükséges egy szép összhatáshoz.

Eleve csak a horgolt dísz szerintem kevés lesz.

Tervezd meg, hogy milyen legyen a végeredmény.

Olyan amerikai nagyon megkomponált vagy olyan otthonos egyszerű.

Nézegess képeket és mentsd le,ami teszik.

A színek,a díszek mérete és formája sem mindegy.

Azok az áruházi kirakat fák strukturált díszítéssel lesznek olyan egységesek és szépek.

Pl 2 szín és az árnyalataik, meg 5-6 féle dísz különböző méretekben.

Ez ismétlődik az egész fán.

Ha túl sok szín vagy sokféle dísz van de nincs valami egység benne, akkor szedett -vedett lesz az összhatás.

2022. aug. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Még egy ötlet.

Virágüzletben lehet venni fehér szizált nagy csomagban, karácsonyi vásárokon pedig angyalhaj vagy lametta néven szoktak árulni arany , ezüst színben ilyen dekorációs vackot.

Ezek filléres dolgok, ahhoz képest, amennyi egy doboz olcsóbb dísz.

Ha üresnek érzed a kész fát, ezzel lehet még rajta turbózni kis költséggel.

Ki tudod tölteni vele az üres helyeket.

2022. aug. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ. Igazából tudok horgolni nagyon sok díszt is, és az illető, aki kapja, az nagyon horgolt dísz orientált, hogy úgy fogalmazzak. Eddig 50 dísz van kész, 10 angyal, 10 csengő,

10 gömb, 10 hópihe és 10 csillag, gondolom ez édes kevés. Esetleg pár dolgot rakhatok rá, mint pl ahogy te is írtad, angyalhaj talán még a szizál se rossz ötlet. 2 szín lenne csak a fán, fehér és ezüst, egyszerű lenne. Inkább kicsit otthonosab.

2022. aug. 20. 11:50
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nézegess horgolt díszes képeket, az többet ér, mint az én tanácsom.

Látvány alapján könnyebb dönteni.

2022. aug. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!