Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldön élő magyarokhoz,...

Külföldön élő magyarokhoz, boldogok is vagytok igazából?

Figyelt kérdés
én külföldön élek,jó körülmények között,de nagyon vágyok arra hogy ujból otthon élhessek.Nem tudom,ki hogy van ezzel?
2010. szept. 24. 23:23
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
En egyaltalan nem vagyok haza, it narmalisabbak az emberek nem akarnak megfojtani egy kanal vizben ha egy kicsit tobb van neked, nem hallom egesz nap a gyulolkodest kulonbozo nepcsoportok ellen. Mas az emberek mentalitasa stb. Nagyon keves olyan pozitiv dolog van ami MO mellett szol viszont rengeteg negativ dolog meg ellene szol, szoval az en gyerekeim ne nojjenek fel ilyen kozegben!
2010. szept. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
5 éve élek külföldön,soha egyetlen percre meg nem fordult a fejemben,hogy visszamenjek,boldog vagyok itt,vannak barátaim,családom,szeretem ezt az országot.Vannak ismerőseim is akik visszaköltöztek,de pár hónap múlva panaszkodtak,hogy nagyon megbánták.
2010. szept. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én is éltem külföldön, eszembe se jutott visszajönni, csak kirúgtak, aztán nem volt tovább albérlet se, így megint itt vagyok, csak most lóvé nélkül vissza se tudok menni, itt meg nincs semmi meló már fél éve. :)
2010. szept. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
75%

én is 5.éve élek külföldön a férjemmel

az összes barát, rokon mindenki otthon van, így elég magányos az élet néha.

Eleinte többször ,mostanába ritkábban, de hiányzik az otthon.

Sokszor eszembe jut a kérdés, hogy vajon boldog vagyok e?

Ugyanakkor sokszor mondom a páromnak , hogy úgy érzem, hogy életünkben először tényleg boldogok vagyunk.

Persze hiányoznak az otthoni dolgok ,de ha az is meglenne akkor már tényleg tökéletes lenne minden. Olyan pedig szerintem azért nem létezik, szóval akkor meg azt mondanánk, hogy más hiányzik.

Azt tudom,hogy ennyi külföldön eltöltött év után már otthon sem lennék maradéktalanul boldog, mert mindig azon motoszkálna az agyam,hogy mennyivel többre vihettem volna külföldön...

Ez van

2010. szept. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
30%

Én csak 1,5 éve élek külföldön, tehát sokszor van honvágyam.

Igazán kialakult baráti társaságom itt nincs, otthon pedig már nincs, tehát kissé sz@r a jelen állapot, de tudom, ha hazamennék akkor annyi változna csak, hogy éhendöglenék.

2010. szept. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Miert szerinted azok az emberek, Akik otthon elnek boldogok igazabol?


En 23 eve elek kulfoldon es egy teljesen mas vilag, mas kultura, mas szokasok, de itt elek, igy elkezdtem kialakitani a sajat sorsomat ugy, hogy elfogadhato legyen, es megfeleljen ez Nekem es talan boldognak is erezzem Magam.


A hazai izek a tajak azok, amik neha hianyoznak, de ez meg nem jelenti azt, hogy ennek hianya a boldogtalansagomat jelenti.


Igen elmondhatom azt, hogy "itthon" erzem magam, es boldog vagyok, pedig magyar allampolgar vagyok, mivel

nem akartam megvallni az allampolgarsagomtol.


Belelehet illeszkedni es talalni baratokat, Nekem pl. megvannak az otthoni barataim is.

Most inkabb tobbet foglalkozom a magyarokkal,mivel nagyon nehez a helyzetuk es a megelhetoseguk, s valoban ilyenkor

erzem azt, hogy talan jobb is, hogy nem elek otthon!


Amikor jo korulmenyek kozott elsz, akkor barmikor haza tudsz utazni, Nalam mar a gyermekeim egyet gondolnak es indulnak is, mivel hiaba nem ott szulettek, de a hazajuknak erzik, es tokeletesen beszelik a nyelvet, es ismerik is az orszagot.


Ilyenkor boldog vagyok, amikor a Fiam elmegy azert az En hazamba, hogy megpihenjen pl.

2010. szept. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!