Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A normális, tanult ciganyokkal...

A normális, tanult ciganyokkal mi bajuk van az embereknek?

Figyelt kérdés
Van egy pár nagyon kedves roma származású ismerősöm az egyetemen. Nagyon okosak, kedvesek, udvariasak, rendszeretőek. Néhány magyar ember még példát is vehetne róluk.A szüleim mikor ezt megtudták konkrétan üvöltöttek velem, pedig nem is ismerik őket, és lenéz most az egész családom. Miért nem lehet ezeket a romákat elfogadni?

2022. szept. 2. 14:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%
Az, hogy tul kevesen vannak.
2022. szept. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
A rokonaik.
2022. szept. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
53%

feher atlagemberek is tettek mar szornyuket

Az emberektol kell felni mert lehet allatok

2022. szept. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
82%
Az hogy a ver nem válik vizze. Az.
2022. szept. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
93%

Én is olyan faluban nőttem fel ahol 70% cigó, de a pénzesebb fajtából, a 90-es években olyan Audi/Bmw/Mercikkel jártak amiket csak autós magazinokban láttam, közöttük is van rendesebb meg ciganyosabb, de a rendes is csak relatív rendes, ahol csak tud átverne meg lehúzna, de én megtanúltam bánni velük.

Ők nem aszimilalódnak, náluk szégyen ha valaki dolgozik, kivéve ha saját vállalkozása van és abban, suliba járni is szégyen egy adott koron felűl.

2022. szept. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 NTBS ***** válasza:
100%
Kevesen vannak.
2022. szept. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
0%

6

Az a TE szegenysegi bizonyitvanyod

2022. okt. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
48%
hogy nem léteznek
2022. okt. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Amúgy tényleg igaz az hogy náluk szégeny az ha valaki dolgozik még nagyobb szégyen ha nincs gyerekük. A cigány lenézi a cigányt ha tanul vagy ha komoly munkája van.


Én ismertem már rengeteg fajta cigány embert. 2 orvost is ismerek személyesen akik romák. Ők ugye a felsőbb kategória ha kiraknak családi fotókat a többi rokonuk nincs is rajta, normális tanult emberek veszik körül őket.


Vagy akivel ismerkedtem fiatal, jóképű cigány fiú (kb 24 éves) neki vállalkozása van, jól keres és nagyon rendes, neki is megszakadt a többi rokonával a kapcsolat és ő is azt mondta hogy a cigányok lenézik, kunyerálnak tőle. Kiprovokálják mivel roma és tisztességes munkát végez.


És hogy ne csak a jót mondjam volt egy barátnőm akivel suliba együtt lógtunk, felnőttünk és vele konkrétan az történt hogy elkezdett bulizni, drogozgatni, nem dolgozik és nincs hova mennie, rengeteg pasival lefeküdt már és piszkos, ápolatlan, igénytelen. A barátai szintúgy. Ő a cigányok körében nagyon népszerű, kedvelik őt. Pont ezért.

2023. aug. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!