Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mihez kell nagyobb bátorság?...

Mihez kell nagyobb bátorság? Az életben maradáshoz, vagy az öngyilkossághoz?

Figyelt kérdés
2010. szept. 29. 18:57
1 2
 1/15 anonim válasza:
91%
Hát ez jó kérdés...Azt mondják általában hogy az öngyilkosok gyávák, de ezzel én nem minden esetben értek egyet...Azért ahhoz is elég nagy bátorság kell, hogy megöld magad...Fogalmad sincs mi lesz utána... Szerintem helyzetfüggő...
2010. szept. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Elítélem az öngyilkosságot, de ha már valaki megteszi, csendesen ,egyedül. Pont tegnap ugrott le valaki egy épületről, fényes nappal, fél háromkor a belvárosban. Egy felnőtt is kiborul egy ilyen látványtól (pl én) de ha gyerekek is látják, akár örök életre bennük marad.
2010. szept. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az öngyilkossághoz, de az életben maradáshoz miért kell bátorság? Ha nem leszel öngyilkos, akkor életben maradsz, attól még nem vagy bátor. Amúgy párszor elgondolkoztam már azon, mi lenne ha öngyilkos lennék, de nem merném megtenni, mi van ha nem is halnék meg, csak mondjuk örökre béna lennék, és akkor még megölni sem tudnám magam :D

Inkább szenvedek az életben, hátha lesz még jobb is.

2010. szept. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Na ez az amikor az életed már annyira trutyi hogy semmi jó nincs benne, csak szenvedés.
2010. szept. 29. 19:05
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az életben maradáshoz kell a több bátorság, hogy szembenézz a problémákkal. Számtalanszor lehettem volna öngyilkos, 12 éves koromban molesztált egy rokon:( Borzalmas volt, csúnya dolog, de sok szenvedést kívánok neki, amit részben már megkapott. Nem vagyok templomba járós, de hiszem, hogy Isten előbb utóbb megbünteti a gonoszakat.
2010. szept. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Engem is molesztált egy rokon 13 éves koromban, de én nem emiatt akartam öngyilkos lenni, bár lehet ez iss közrejátszik benne, ki tudja.
2010. szept. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%

Egyértelműen az életben maradáshoz kell nagyobb erő! Szembenézni a kétségbeejtő helyzettel, na ahhoz bátorság kell. Ráadásul, ha ki is lábalsz az őrületes nehézségekből, senki sem biztosít afelől, hogy ezek voltak az utolsók...


Öngyilkosnak lenni egy pillanat műve, menekülés valóban, mert képtelen megküzdeni. Miért kellene bátorság hozzá? Bevenni egy doboz gyógyszert?

2010. szept. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én nem akartam öngyilkos lenni meg sem fordult a fejembe, a gyilkosság viszont igen.
2010. szept. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

szerintem az öngyilkossághoz, én legalábbis nem bírnám megölni magam még ha olyan szar életem is lenne (vagyhát nem tudom).

az életben maradáshoz meg nem hiszem hogy bátorság kellene, inkább ész...

2010. szept. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Uh, az durva. Viszont velem annyi rossz történt már életem során, hogy csodálkozok hogy még élek, meg mások is akiknek már elmeséltem.
2010. szept. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!