Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A naptárt miért nem korszerűsí...

A naptárt miért nem korszerűsítik?

Figyelt kérdés

Sztem totál elavult a naptárunk, olyan nevek vannak sokszor amik régiek, ritkák, pl. a héten is Adalbert,Vencel,Jeromos ünnepli a névnapját, de fő helyen van pl Ulrik, Izsó,Dömötör, Farkas meg ilyenek.

Ezen kívül többször van egy évben Mária, István, Péter, Pál,stb. és a modernebb neveknek így nem jut hely, gondolok pl. a Nellire, Linettre,Hannára,stb. Persze tudom nekik is van valamikor névnapjuk, de nem 1.-2. helyen.


2010. szept. 29. 19:21
1 2
 1/15 anonim válasza:
89%
Mert ez egy több százéves hagyomány!!! de arra nem gondolsz hogy ha korszerűsítenék akkor meg azoknak nem lenne névnapjuk akiknek meg most van :D am mindenkinek van névnapja most nem attól függ hogy most benne van-e a naptárba vagy hogy nincs
2010. szept. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem kell elvenni senkitől,hanem akinek többször van egy évben akkor tegyék be oda aki nem fér be. De sztem vannak olyan nevek amik totál ritkák az annyira felesleges. Nem hiszem,hogy pl.sok Dárió szaladgálna a világban.
2010. szept. 29. 19:35
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
De furcsa kérdés... én ezen még sohasem gondolkoztam. Az egyik rokon kislány neve Lora. Az én naptáramban nem volt benne a névnapja, anyukám munkahelyén egyik naptárban viszont igen. Erre sem tudok magyarázatot adni, mindenesetre érdekes a kérdés.
2010. szept. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
38%

Persze azért reinyálsz ,mert a te fiad Dárió és nincs kiemelt névnapja.

Évsázados dolgokat nem fognak csak úgy a te és más brazil sorozatosk kedévéért felrugni. Mária pedig talám pl azért vna több,mert Mária orsázga vagyunk. Keress rá egy egy névnap eredetére,ohgy azt miért és ott tartják mik a népi hgoymány eredetei.. S akkor majd talán felfogod ésszel,hogy nem lehet mnidig mindent úgy ahogy kényükn kedvünk szerint tezszik.

2010. szept. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
:D Nekem olyan nevem van, ami egyaltalan nem szerepel egyik naptarban sem, de a 25 ev alatt egyszer sem gondoltam arra, hogy a tobbszor szereplo nevek elveszik a helyet elolem.
2010. szept. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Pont,hogy Dárió névnap van a naptárba kedves kommentelő,ezért is írtam, hogy minek? De nem azért írtam,mert nekem vagy a gyerekemnek nem lenne benne a naptárba a névnapja, csak úgy eszembe jutott. Egyik ismerősöm Marcell,neki meg többször is van,aztán találja ki az ember mikor tartja.
2010. szept. 29. 20:04
 7/15 anonim ***** válasza:
Azért ez nem úgy működik, hogy variálják. A névnapok akkor vannak, amikor vannak, csak a naptár szerkesztőn múlik, hogy melyeket tünteti fel.
2010. szept. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Persze, én se úgy gondoltam,hogy évente variálják, de azért 10-20 évente jó lenne aktualizálni, olyan nevet amit a kutya nem ad kivenni és gyakoribbakat betenni.
2010. szept. 29. 21:26
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden adható névnek van egy kijelölt névnapja az évben, csak a naptárakban nem biztos, hogy elférne minden naphoz az a 10-15 név, amit aznap ünnepelhetnének. Emellett a régiesnek, számodra furának tűnő nevek nem a naptárszerkesztők kénye-kedve szerint vannak azokra a napokra téve, hanem mert a nevet viselő szentnek aznap van az ünnepnapja! Azon a napon született újjá, azaz halt meg anno... Hiába szaladgál manapság 800 Aisa vagy Amira, Renátó é és még sorolhatnám, az országban, ha egyetlen szentet se neveztek régen így... az ő névnapjukat valahová betették, ahol helyet, hasonló csengésű nevet találtak. ha kíváncsi vagy, hogy mikor ünnepelnek 1-1 nevet, az internetem megtalálod, ha beütöd a keresőbe :)))
2010. szept. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A 19:57-es válaszolótól megkérdezném,hogy hányan köszöntenek meg a névnapodon, tudja valaki egyáltalán hogy mikor van a neved napja,ha nincs benne a naptárba?
2010. szept. 29. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!