Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A színek hatással vannak az...

A színek hatással vannak az emberekre?

Figyelt kérdés

Volt a TV-be, hogy a valamelyik metrón lecserélték az üléseket, kékre, mert az nyugtató hatású, és ami volt előtte, piros, sárga az a vandálokat irritálta, vagy ilyesmi.

Akkor, ha pl kék ruhát hordok, nem valószínű, hogy belém kötnek az utcán, mintha pirosat hordanék?


2010. szept. 29. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk a zöld a nyugtató, nem véletlenül zöld sokminden a korházban. A kék inkább hideg, a metróban jó lesz télen:D A vörös valóban irritáló, bár a vadállat nélkül is vadállat.
2010. szept. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez így van. Próbáld ki télen, mikor szutyok esős sötét idő van, hogy egy sárga pulcsit veszel magadra, az ágyadat meg mondjuk egy rózsaszín virágos takaróval teríted le. Eleve rögtön melegebbet érzel, meg a közérzetedre is fog. Nekem bevált szokás, hogy ősszel télen, a folyosón meg a szobában lévő rongyszőnyeget fehérre meg sárgára cserélem, meg a sötétítőfüggönyöm is krémszín, nyáron meg a fekete fehér szőnyeg, bordó drapéria. Érezni a különbséget.
2010. szept. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Öntsél különböző színű csészékbe (mondjuk barna, kék, zöld) kávét, és kínáld meg vele a egy barátodat. Ugyanazt a kávét a barna csészében fogja a legerősebbnek, a zöldben a leggyengébbnek érezni.


A rövid válasz, igen.

2010. szept. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen. Régebben sötét színeket hordtam, és mindig búskomornak tűntem, azóta ha véletlenül sötét színt veszek fel, azt kérdezgetik, hogy gyászolok-e? Már barnát nem veszek fel, mert rosszul érzem magam benne. A lakásom is színes, és kellemes bemenni oda. Engem nem nyugtat, hanem untatnak a krémszínű, pasztellszínű dolgok.
2010. szept. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én azt is halottam, hogy állítólag a nők azért élnek egy pár évvel tovább, mint a férfiak mert ők többet hordanak színes ruhákat, míg a férfiak inkább feketébe, szürkébe bújnak. Lehet, hogy ez hülyeség, nem tudom csak úgy érdekességkép leírtam.
2010. dec. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, a színek nagy hatással vannak ránk, az életünkre.


A piros a vadság, a tűz, a szerelem színe, a zöld nyugtató hatású, a kék inkább hidegséget áraszt. A színekkel könnyebb megjegyeznünk dolgokat (jegyzetekben színes szövegkiemelőt használunk), a boltban először te is az élénk színű dolgokhoz nyúlsz. :)


Érdekességképp még én is leírom, hogy a kórházakban azért (is) használnak zöld színt a bútorok és a falak, ruhák színében, mert elvileg a bacilus kerüli ezt a színt. (nem tudom, mennyire igaz).

2012. márc. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!