Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nyugati emberek miért hajlandó...

Nyugati emberek miért hajlandóak olyan szörnyü helyeken élni mint Szingapúr?

Figyelt kérdés
Hogy lehet hogy valaki ki akar menni Szingapúrban élni ha egy beteg elnyomg diktatúra (tudom ez az USA-ra is igaz de Szingapúr még durvább) ahol még igazo választásokat se lehet tartani sem tüntetni igaziból. Mármint tudom hogy rendkívül gazdag, jó életminöséggel és nagyon erös közbiztonsággal meg alacsony adókkal, gyönyörü természeti környezetben a trópusokon éd technológiailag is nagyon fejlett. Sok nagyon jó dolog van ott ami miatt én is nagyon szívesen lennék ott túrista de hogy lehet képes valali olyan helyen élni ahol be van tiltva a rágózás az utcán ivás (nem csak alkohol hanem mimden esetèben) a galambok etetése (de igaziból nem ùgy hogy kint van egy tàbla hogy ne tetedd hanem súlyosan bírságolnak) és a hatóságok kínzást is alkalmazhatnak “büntetèskènt“ (botütés) a melegeket diszkriminàlják söt talán büntetik is. Nem elég hogy van halálbüntetés de még erösebben alkalmaznák a törvény szerint mint az Egyesült Államokban csak nagyon rikták a súlyos büncselekmények is. Nem beszélve a beteg társadalomról mert ugye egy normális társadalomban az ilyesmiket sosem fogadnák el. Folytathatnám még de gondolom èrtitek. Ezért èrdekel hogy miért mehet oda valaki élni nyugatról. Egyáltalán mentàlisan egészségesnek nevezhetö bárki is aki képes lenne egy diktatúrában élni?

2022. nov. 22. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
én is belehalnék hogy nem etethetem az utcai repülő patkányokat
2022. nov. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nagyon szörnyű hely lehet.
2022. nov. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyrészt hogy merészelsz állatgyülölj commenteket írni? Ha valaki teheti egyébként a patkányokat is köteles etetni és segíteni rajtuk! Minden állat szent!! Ezen kívül ez csak az egyik volt a sok közül, a többit nem olvastad? Diktatúra van náluk de ne zavarjon...
2022. nov. 22. 14:34
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Minden állat szent ? Kérdező te gyógyíttasd magad.

Annyira szörnyű hely lenne senki nemakarna oda menni.

Patkányokat írtani kell a galambokkal együtt, ha nem értesz egyet akkor bezárnálak egy patkányokkal teli szobába kaja nélkül. Felfalnának ahogy vagy.

2022. nov. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Isti22 ***** válasza:
100%
Szingapúr demokrácia-indexe alig marad el Magyarországétól és megelőzi pl. Thaiföldet vagy Boszniát.
2022. nov. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5-ös Ezt a demokrácia indexes dolgot nem kell komolyan venni. Boszniát pèldául biztos nem elözi meg Szingapúr szabadságban és emberi jogokban. Na meg a demokrácia index alapján az USA is messze megelöz minket (nem vagyunk egy jogállam de azért az USA-hoz képest mégis csak elörébb vagyunk ilyen téren) de ami nagyon durva hogy még Belgiumot is. Láttam már ezt a listát ès nem komolyan vehetö.
2022. nov. 25. 03:25
 7/11 anonim ***** válasza:
A világ egyik legbiztonsagosabb, legtisztabb, leggazdagabb országa, egész évben remek az időjárás, hat ezért megy sok ember oda élni, dolgozni szívesen, ha van rá lehetősége. Az Ázsiai országok között itt a legkevesebb a korrupció, a dolgok szervezetten, problémamentesen zajlanak.Hogy a köpködest, rágógumi kiköpését az utcán tiltják, ez miért zavar? Ha ott lennél, szeretnél köpködni, vagy miért háborít ez föl? Én ott voltam egy pár hete, hát fantasztikusan tetszik! Még Európa egyik leggazdagabb országából, Svájcból is szívesen mennek a bankszektorból oda dolgozni, mert Singapurban még több pénzt keresnek.
2023. márc. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7-es. Mintha nem igazán olvastad volna a kérdésemet. Leírtad azt amit én is leírtam hogy “ezek miatt nagyon szívesen lennék ott turista” de ugye az hogy mennyire beteg és szörnyűhely az abból a tényből fakad hogy diktatúra. Ezen kívül a rágózás teljesen tilos nem csak az utcán kiköpni a rágót. Az a kérdés miért az egyik leglényegtelenebb dolgot emelted ki? Elèg sokat írtam, sokkal súlyosabbakat is ès mèg tudnék írni 1 milliót. Alapvetően a kérdés arról szólt hogy képesek az emberek egy diktatúrában élni, hiába az említett pozitívumok. Erre vonatkozott a kérdés.
2023. márc. 14. 04:52
 9/11 anonim ***** válasza:
"Mintha igazan is"olvastam volna a kerdesedet!!! Azonban ott nincs diktatura! Szabalyok vannak, iszonyuan jol organizaltak. En jartam ott, mint mondtam, de te nem, akkor miert kell okoskodni? Alapvetöen a kerdesed nem helyes, magyaros, buta, agressziv hozzaallas! Diktatura peldaul Eszak Koreaban van, Oroszorszagban, de nem Singapurban! Nagyon sok helyen jartam mar a vilagban, nem Magyarorszagon elek, van összehasonlitasi alapom.
2023. márc. 14. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9-es, az hogy Szingapúr diktatúra nem vélemény hanem tényállítás. Amelyeket leírtam azok már bőven elegek. Konkrétan egy pártra lehet egyébként ott szavazni és tüntetni tilos. Nincsenek meg az emberi jogok hiszen van botütés és halálbünetetés. Igazából az USA is diktatúra mert bár a szélsőjobboldaliak védik, de hiába, ahol olyan szinten nincsenek meg az alapvető emberi jogok mint pl az USA-ban az a hely diktatúra. Ugyanakkor Szingapúr a diktatúra teljesen pontos definíciójának is megfelel mert ott nincs igazi választási lehetőség és tilos tüntetni is, ráadásul semmiféle szólásszabadság nincs ott.
2023. márc. 14. 05:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!