Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van sárkány a walesi...

Miért van sárkány a walesi zászlón?

Figyelt kérdés

Köthető hozzá valami monda/legenda?

Nem szerettem volna tömör, unalmas wikipedia vagy ahhoz hasonló oldalakon böngészni. Valaki röviden tudna erről írni pár sort?



2022. nov. 29. 21:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem szeretnél tömör wikipedia információt, viszont rövidet akarsz.

Akkor wikipedia

[link]

2022. nov. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

(…)Egy lehetséges történet szerint a rómaiak hozták be a szimbólumot, amikor elfoglalták Britanniát. (…)


A walesi sárkány szimbólum legrégebbi ismert előfordulása 830-ból való, a Historia Brittonum-ból, mely Artúr király csatározásait mutatja be. Ez a mű párhuzamba vonható a walesi Cadwaladr királyról szóló költészettel.

2022. nov. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
72%
Ilyenkor mit vársz? Ha egy tényt ami be van linkelve wikipédián úgy mesélek el, hogy voltam egy walesi haverokkal, és úgy bekurtunk, hogy amikor ordítva hánytam megkérdezte honnan beszélek ilyen jól welsziül...
2022. nov. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!