Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az adventi koszorún, amin egy...

Az adventi koszorún, amin egy rózsaszín és három lila gyertya van, jól rémlik, hogy a rózsaszínt harmadikként kell meggyújtani és nem a legvégén?

Figyelt kérdés
Mi ennek az alapja, jelentősége? Erre már nem emlékszem.
2022. dec. 10. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Én ilyenről még nem hallottam. Szerintem csak szimplán kifogytak a lila gyertyából, ezért raktak rá másik szinűt.
2022. dec. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jesszus! :O Ezt ugye csak viccnek szántad?!

Google-ben véletlenszerűen rákerestem, nyilván mindenhol pont így fogytak ki:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

stb...

2022. dec. 10. 14:41
 3/6 A kérdező kommentje:

Ennyit találtam róla:

"A katolikusoknál a gyertyák színei általában megegyeznek az advent időszakának liturgikus színeivel: három lila, egy pedig rózsaszín; a rózsaszín gyertyát advent harmadik vasárnapján (Gaudete) gyújtják meg. Elfogadott az olyan koszorú is, melyen mind a négy gyertya lila vagy fehér."

2022. dec. 10. 14:43
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Wikipédiáról:

A négy gyertya advent négy hetét és ezenfelül négy fogalmat jelképez: 1. hit, 2. remény, 3. öröm, 4. szeretet. A római katolikus hagyományban ezen felül egy-egy személyre vagy közösségre is utalnak:

1. Ádám és Éva – mint akiknek elsőként ígérte meg Isten a megváltást (hit)

2. Zsidó nép – amelynek megígérte, hogy közülük származik a Messiás (remény)

3. Szűz Mária – aki megszülte a Fiút (öröm)

4. Keresztelő Szent János – aki hirdette Jézus eljövetelét, és készítette az utat az emberek szívéhez (szeretet)


A katolikusoknál a gyertyák színei általában megegyeznek az advent

időszakának liturgikus színeivel: három lila, egy pedig rózsaszín; a rózsaszín gyertyát advent harmadik vasárnapján (Gaudete) gyújtják meg. Elfogadott az olyan koszorú is, melyen mind a négy gyertya lila vagy fehér. A protestánsok általában piros gyertyákat használnak. Egyes koszorúkon megjelenik egy ötödik, fehér gyertya is, az úgynevezett Krisztus-gyertya, melyet karácsony előestéjén gyújtanak meg

2022. dec. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
28%

Sátánistáknál fordított karácsonyfát szoktak állítani.

Gondolom, hogy akkor ezt is fordítva csinálják. Estére hozom a választ...

2022. dec. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5%

"A katolikusoknál a gyertyák színei általában megegyeznek az advent időszakának liturgikus színeivel"


Akkor miért van szinte kivétel nélkül az összes templomban fehér gyertya? Miért fehér vagy teljesen lila koszorúkat árulnak? Ez az állítás önmagában nem igaz, hogy "általában megegyeznek". Mert általában pont hogy nem.

2022. dec. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!