Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A tanàr-diàk viszonyban,nem a...

A tanàr-diàk viszonyban,nem a tanàr az,aki felajàlhatja a tegeződèst?

Figyelt kérdés

Nyelvtanàr vagyok.Soha nem tegeztem le nyelvtanulòt (18 éves kor felett) és nem is ajànlottam fel tegeződést. Van,olyan tanulò,aki automatikusan letegez,màsok meg megkérdezik.De nem én lennék az,aki felajànlhatnà a tegeződést?

T



#Tegezodr
2022. dec. 11. 19:42
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
46%
Lépjünk már ezen túl. Szerencsére nem a 80-as években vagyunk. A magázódás idejét múlt és sokszor nehézkes is. Szerintem teljesen rendben van a tegeződés olyan emberrel, akivel rendszeresen találkozok.
2022. dec. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
91%
de azért illő dolog egy nálad nagyobb és tapasztaltabb embert magázni
2022. dec. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
39%

Hivatalosan, az illemtan szerint igen, a tanár kezdeményezheti a tegezödést. A probléma csak az, hogy ez lassan teljesen elavult dolog (mármint a magázódás meg a rangsorolás), az emberek egyre közvetlenebbek lesznek. Ezelött 50-60 évvel még XY Úr/Kisasszonynak kellett volan szólítanod a diákokat, ez már kiment a divatból, a magázásnak is ez lesz a sorsa.

Nézd úgy, hogy az adott diáknak szimpatikus vagy, ezért tegez.

2022. dec. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
62%

Jelenleg 20 vagyok. Ha a tanárom kb. velem egyidős (23-27) nem fogom megkérdezni vagy megvárni, hogy felajánlja vagy sem. Ha 40 felett lenne (lennél) megvárnám. De így nem.

Meg persze, ha nem iskolai körülmények között vagyunk, hanem magánórán. Nyilván iskolába nem tennék ilyet.

2022. dec. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
60%

De igen.

Bár felmerül a kérdés, hogy ilyen helyesírással vajon hogyan taníthasz nyelvet, de ettől most tekintsünk el.

2022. dec. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
68%
Gondolom, nem hivatalos iskolai környezetben történik ez, hanem magántanár vagy. Ott egyenrangúak a felek. Főleg, ha 18 év felettiek. Én általános iskolás alsós kicsiket korrepetáltam és mindig tegeződtünk.
2022. dec. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Nem csak a magànoktatàsròl van szò,csoportos tanfolyamon is màr megtörtènt ez.De szerintem még a magànoktatàsban sincs helye tegeződésnek.Azèrt,mert én magànban jàrok fogorvoshoz,az feljogosít arra,hogy letegezzem a fogorvost?
2022. dec. 12. 00:00
 8/30 A kérdező kommentje:
5)Úgy,hogy nem magyar az anyanyelvem.
2022. dec. 12. 00:01
 9/30 anonim ***** válasza:
53%

Nem idejét múlt a magázódás.

Hogy kivel tegeződöm, azt én döntöm el.

Aki kérdezés nélkül letegez, azt helyreigazítom, és egészen biztos, hogy nem kap esélyt a tegező viszonyra.

Aki korra, nemre való tekintet nélkül mindenkit letegez, az bunkó volt, az ma is, és a jövőben is az lesz.

2022. dec. 12. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
56%

Látom szép számmal vannak karót nyelt emberek 😂

Nálam pl alap a közvetlenség, aminek része a tegeződés. Magán tanárnál meg főleg. Nem fogok egy csomó pénzt kifizetni valakinek, akivel modoroskodhatok hónapokon keresztül. Én pl a fogorvosommal is tegeződök, mert jó arc.

2022. dec. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!