Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehetne megakadályozni a...

Hogy lehetne megakadályozni a túlnépesedést?

Figyelt kérdés

Sokan vagyunk a Földön, ami már így is nagy terhet jelent az eberek számára, és a helyzet csak rosszabbodhat: minél többen leszünk, annál kevesebb hely marad, és lassan eljutnunk odáig, hogy a bolygó valóban képtelen lesz ellátni bennünket minden technikai fejlettség ellenére.


Sokat gondolkodtam rajta, milyen REÁLIS intézkedéseket lehetne tenni a nagy népességnövekedés ellen. Nem hiszek abban, hogy most a fél világot ki kellene irtani, és abban sem, hogy be lehetne vezetni a születésszabályozást Afrikában, ahol általában még normális kormányok sincsenek, amelyek be tudnának tartatni egy ilyen intézkedést.


Mi a véleményetek erről? Milyen reális lehetőségek vannak a további túlnépesedés megakadályozására?


2010. okt. 1. 18:17
1 2
 1/13 anonim válasza:
75%
világháborúval
2010. okt. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Előbb-utóbb létrejön valami öszabályozó hatás, (pl. ismeretlen eredetű vírusok) egyre több a rákos betegség is. Mivel a folyamat hatványozott, ezért azerintem a végkimenetel is egyre közelebb van, akár egy újabb globális háború formájában a nyersanyagokért!


Elgondolkodtató, hogy Krisztus korában kb. 160 millió ember élt a földön, az '50-es években 3,5 milliárd, és napjainkbam már 6,5 milliárd ember él.

Sajnos a nagyobb szaporulat pont az elmaradottab helyeken van, amire még rásegít az is, hogy a fejlett országok beavatkoznak, amivel pont a saját életterüket veszélyeztetik! Pl. Afrikában, ha nem segítene nekik senki az átlagéletkor 20 év körül mozogna, és a túlnépesedés veszélye is messszebb kerülne. Ázsiáról nem is beszélve.

2010. okt. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

1. A túlnépesedést már nem lehet megakadályozni, mert már létrejött. Megszüntetni lehet.

2. A problémák kezelésének nem technikai korlátai vannak, minden szükséges technológia rendelkezésre áll.

3. A probléma a gazdasági berendezkedés, azt kell gyökeresen átalakítani. Ha majd nem egy tucat ember rendelkezik a Föld erőforrásainak döntő többségével, máshogy fog kinézni a világ.


A túlnépesedés megszüntetésének módját pedig már rég megtalálták:

http://www.youtube.com/watch?v=A8rXc21d2ms&feature=fvw

Nesze neked születésszabályozás.

2010. okt. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én elgondolkoztam már azon, hogy szerintem ha életben akarunk maradni ezen a bolygón 50 évnél tovább, mostantól nem szabad hogy növekedjen a népesség! Valamiért úgy érzem hogy a föld nem sokáig bírja amit teszünk vele! És erre nem az a megfelelő megoldás hogy háborúzunk, gondoljunk csak bele, nem lenne egyszerűbb azt mondani, hogy minden családban max. 4 vagy 5 gyermek születhet? Egy ilyen intézkedéssel biztosíthatnánk magunknak egy olyan jövőt, ahol könnyebb a bolygónk és a saját egészségünkre koncentrálni, és nem kell folyamatosan a túlnépesedéssel vesződni! Szerintem a tudományos és gazdasági fejlődés is sokkal gyorsabb lehetne! Kár, hogy erről most még viták sincsenek, szerintem ideje észhez térnünk mielőtt túl késő!
2010. okt. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18:31 megnéztem a linket, és azt is megtaláltam a videók között, amikor Hirosímára ledobták a bombát. Most nem is tudok szóhoz jutni:(
2010. okt. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 pelgrim ***** válasza:
48%
Talán nem kellene megakadályozni a túlnépesedést. Nekem az a sejtelmem, hogy a túlnépesedés egy nagyszerű fejlődés felé tereli, kényszeríti az emberiséget, amire másképp nem hajlandó vállalkozni.
2010. okt. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

19:16

Vagy így lesz, vagy a gazdag nyugatot ellepik a bevándorlók a jobb élet reményében, a bűnözés növekedni fog, amivel a liberális demokráciák nem tudnak elbírni, megbuknak és újra valami diktatúrában találjuk magunkat. Szerintem ez a valószínűbb.

2010. okt. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sterilizálnék, és lehetőleg jutalmaznám azokat, akik ennek alávetik magukat, mondjuk a szegényebbeket ingyenes ellátással.
2010. okt. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
El kell terjeszteni a kapitalizmust az egész világban, és lehetetlenné tenni, hogy egy kereső el tudjon tartani egy egész családot. Onnan kezdve már nem lesz túlnépesedés, sőt népességcsökkenésre kell számítani.
2010. okt. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a keresztény egyháznak is igen nagy szerepe van a túlnépesedésben, mivel a védekezés, és az abortusz is bűn. Ha végre lenne egy normális, liberálisabban gondolkodó pápánk, aki, nem tartaná bűnnek ezeket, többen védekeznének, és kevesebb gyerek is születne.
2010. okt. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!