Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet megakadályozni a...

Hogyan lehet megakadályozni a PIO módot?

Figyelt kérdés

A rendszervinyóm rendszeresen leáll menet közben (még nem sikerült kideríteni, hogy HDD, sata kábel vagy tápkábel probléma), majdnem mindig megy tovább, de 10 esetből egyszer kékhalál és PIO módban indul újra.

Hogyan lehetne elkerülni, hogy a vindóz PIO módba tehesse a vinyót? Unom már, hogy mindig regedit...


2011. okt. 19. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bios-t megnézted?
2011. okt. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, köszi a tippet, találtam olyat, hogy PIO mode: Auto 0 1 2 3 4. Auto-n van most, utánaolvastam, ez elvileg csak az átviteli sebességét állítja, letiltani nem lehet. A jelenlegi állapot (most UDMA-6) pedig szürke, tehát BIOS-ban nem lehet állítani.


Mióta új kábeleket használok, nem produkálta a hibát, de ennek ellenére szeretném letiltani a PIO módba lépés lehetőségét. :)

2011. okt. 20. 23:18
 3/11 anonim ***** válasza:
A PIO nem valami olyan amit lehet tiltani, hanem egy olyan módszer amit a géped akkor választ, ha nem megy az UDMA. A kék halálod valószínűleg azért volt, mert probléma volt a merevlemezed kommunikációjával, ilyenkor a gép automatikusan lebutítja PIO-ra az átvitelt. Ha állandóan visszaerőlteted, akkor mindig újra és újra le fog fagyni.
2011. okt. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, kommunikációs hiba, és valószínűleg a SATA vagy a tápkábel az oka. És teljesen véletlenszerűen jön elő, mozgatástól, üzemidőtől és hőmérséklettől függetlenül. Tehát ha visszaállítom, nem fagy le újra, csak majd legközelebb, ha megint úgy dönt a kábel, hogy megszakad. Lehet, hogy fél nap, lehet, hogy fél év.
2011. okt. 22. 18:33
 5/11 A kérdező kommentje:

Megvan a hiba oka.

Nem a kábel, hanem 124 hibás szektor a C-n, egyszercsak nem tudott bootolni. Ne vegyetek Samsung vinyót. :)

2011. okt. 24. 23:06
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem Seagate, és nagyon jó(1 éves). Fateromnak is ilyen, csak neki 10 éves de még soha nem volt szektorhibája, ILYET vegyél!!!
2011. okt. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, ez ironikus, engem most egy 5 gigás 10-15 éves Quantum vinyó mentett meg, arról tudtam kijavítani a szektorhibákat. :D

Seagatem még nem volt, viszont a WD-vel nagyon elégedett vagyok, szerintem azt fogok venni.

2011. okt. 25. 13:07
 8/11 anonim ***** válasza:
OK, ahogy gondolod csak előtte mindenfélével ismerkedj meg, és úgy vegyél. Javaslom, legalább 500 gb-os legyen és legalább 32 mb cache legyen benne, úgy lesz frankó!!!
2011. okt. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

2 terás lesz 64 megával. :) Most már szinte ingyen van a vinyó 2 teráig, kisebbet nem is éri meg venni. Csak a 3-as drága.

Mondjuk az nagy kreténség, hogy 7200 rpm-eset már csak 2-3×-os áron kapni, így gyakorlatilag rákényszerítenek, hogy SSD-t is vegyél az olcsó vinyó mellé, az viszont kegyetlen drága, főleg most.

2011. okt. 26. 07:33
 10/11 anonim ***** válasza:
Az jóféle, nekem csak 160 GB. 8 MB cache-el, én is már leváltanám...
2011. okt. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!