Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez melyik József Attila vers...

Ez melyik József Attila vers lehet?

Figyelt kérdés
sziasztok! a minap voltam az Én, József Attila előadáson a Madáchban és a az első felvonás végén, amikor az őrület szélén állt a kórházi ágyon mondott egy verset. sajnos csak annyira emlékszem belőle hogy "hugod ölembe kapom". elvileg ez egy gyömrői edit vers, de bárhogy próbálom megkeresni, nem találom. előre is köszi ha valaki tudja

#vers #Madách #színdarab #József Attila #Gyömrői Edit #Én, József Attila
2023. jan. 11. 21:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ja és valami kiherélt állatokról is volt benne szó
2023. jan. 11. 21:18
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem láttam a darabot, de a jelenet alapján elképzelhető, hogy nem versről, hanem a Szabad ötletek jegyzékéből vett szövegről van szó. Megmondom őszintén, én nem olvastam, mert problémásnak tartom a szöveg kiadását, ezt ugyanis a terápiája során írta, és a megjelentetésének a kérdése orvosetikai szempontból erősen vitatott.
2023. jan. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
most gyorsan atfutottam de szerintem ez nem az. azért köszi!
2023. jan. 11. 21:43
 4/11 A kérdező kommentje:
most a nagyon fáj versben megtaláltam a kiherélt bikás részt, viszont semelyik mást. attól tartok több versbol tették össze
2023. jan. 11. 21:49
 5/11 anonim ***** válasza:

Ilyet találtam a "hugom" kifejezéssel - Útrakészség c. versében:

Én soha, soha nem nyugodtam,

Mindig, mindig csak futottam.

De miért is? - nem is tudom;

Szilaj Bánat az én hugom,

Jaj, a hugommal futottam.


Forrás: www.eternus.hu - József Attila versek

2023. jan. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ez sem az
2023. jan. 12. 11:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Mivel itt összefüggéstelenül beszél, lehet, hogy ezt csak összemixelték különböző verssorokból. Szerintem ha írsz a színháznak, hátha segít valaki.
2023. jan. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
megtaláltam, az ÜLNI, ÁLLNI, ÖLNI, HALNI vers volt
2023. jan. 12. 22:18
 9/11 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy megtaláltad! Sokat kutakodtam én is, de a későbbi versei között kerestem. Nagy József Attila rajongó vagyok, köszi, hogy megírtad a címét.
2023. jan. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem Gyömrői Edit. 1926.
2023. jan. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!