Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ezt valóban József Attila írta?

Ezt valóban József Attila írta?

Figyelt kérdés

Ez az a "könyv":


[link]


Amikor megláttam azt hittem valami modern József Attila írta, de valóban az a József Attila írta akit a suliban tanulunk?

Válaszokat köszi.



#könyv #írás #irodalom #költemény #józsef-attila #Szabad-ötletek
2021. nov. 15. 19:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ő. De nem ám azért, hogy mi elolvassuk.
2021. nov. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ő. Mikor pszichoanalízisre járt, a terapeutaja kérte, hogy írja le a gondolatait. Ez az. Sajnos úgy gondolom, hogy ezt soha nem szabadott volna nyilvánosságra hozni.
2021. nov. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
#2 nem tudtam végigolvasni. Úristen! Milyen gondolatok kavarognak a fejében!?
2021. nov. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
Én is beleolvastam, de borzalmasan nyomasztott és etikátlannak éreztem, hogy ezt az oldalát próbálom megismerni. :(
2021. nov. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
#4 valóban nyomasztó. Nem tudtam végig olvasni. Ezeknek a gondolatoknak az összevisszasága.
2021. nov. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Furcsa ilyen csúnyaságokat olvasni tőle :/ Válaszokat köszi, ha van róla véleményed ne tartsd magadban jöhet. (ha érdekel hogy ez honnan van, a tanárom mutatta meg csak nem hittem el hogy az a József Attila írta).
2021. nov. 16. 19:57
 7/17 anonim válasza:
91%

Igen ezt ő írta. Nem azért, hogy mi elolvassuk, sokan nem is akarták, hogy ez megjelnjen, még a mai napig ez az egyik legvitatottabb mű. Ezt akkor írta amikor pszichológiai kezelés alatt állt. A pszichológusa kérte meg rá, hogy írja le valamibe a gondolatait.

Személyes véleményem ugyan, de szerintem sem kellett volna ezt kiadni. Ezek a gondolatok egy olyan ember gondolatai akinek súlyos pazichés betegsége(i) volt(ak). Ezeknek rejtve kellett volna maradni, hiszen ezekhez József Attilán és a pazichológusán kívül senkinek sincs semmi köze.

2021. nov. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Molyember ***** válasza:
100%

Szerintem is etikátlan, de azért nem kell annyira kiborulni rajta. Ha valaki képes elengedni magát, és válogatás nélkül leírni mindent, ami az eszébe jut, akkor ennél sokkal rosszabb dolgok kerülhetnek a papírra. Ez egy terápiás eszköz, nem művészet. Kb. olyan, mintha valakinek az átvérzett, gennyes kötését nézegetnéd, és arra gondolnál, hogy milyen undorító ember lehet a tulajdonosa.

Egyébként tanulságos játék, és lényegében ingyen van. Próbáljátok ki. :)

2021. nov. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%
hagyjuj már az itt kommentelők 90%-a rosszabat írna ennél.. magánüy persze ,d e emberi gondolatok. a szeretetéhség és a fájdalom érződk belőle viszont.
2021. nov. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
ez az egyik baj a magyar irodalom oktatatással. Sokszor elfelejti megemlíteni hogy a költők is emberek voltak. Ők is ettek ittak káromkodtak , duvajkodtak stb. persze volt kivétel
2021. nov. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!