Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Igaz lehet az alábbi statiszti...

Igaz lehet az alábbi statisztikai adat a cigányokról?

Figyelt kérdés

"Kérdés: Vannak-e Finnországból megbízható adatok arról, hogy a cigányok hány százaléka börtönviselt, ítélték már el, ill. került valamilyen módon a rendőrség látóterébe?


Válasz: Vannak, szemben Magyarországgal. Az adott százalékarányok, a felnőtt férfi cigányságra értve: 50, 68 és 92%. Azaz: MINDEN második felnőtt férfi cigány volt már börtönben, és tízből kevesebb, mint egyet NEM vitt még be a rendőrség. No comment."


2008. dec. 27. 01:10
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

sokan irogatnak légből kapott statisztikai adatokat, nem tudom ezt hol találtad. de még ha valós kutatás alapul, akkor is nagyon-nagyon könnyen lehet érvénytlen.

ezt a fogalmat (érvénytelen) akkor használjuk kvantitatív (tehát számszerűsítő) kutatásoknál, mikor fatális hibát követnek el a kutatók, egy rosszul feltett kérdésnek köszönhetően.


el is mondom tömören, hogy mire gondolok.

köztudott, hogy az értelmiségi (tehát integrálódott, diplomás) cigányok a népszámlálásoknál (pont az ilyen lobogtatott eredményeknek köszönhtően) NEM ÍRJÁK BE a kérdőívbe az etnikum kérdésnél, hogy "cigány", ugyanis szégyellik.

így aztán sokkal kevessebb cigány lesz a végeredményben, és pont azok maradnak ki, akik ellensúlyoznák az ilyen ijesztő statisztikákat.

tehát: statiszikákkal csak óvatosan!:)) könnyű rontani.


*robin*

2008. dec. 27. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, így teljesen érthető.

Bár, ha igaz lenne én akkor sem lepődnék meg.

2008. dec. 27. 11:46
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nagyjából igaz lehet. Ha nem is teljesen, megközelítőleg!
2008. dec. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kuruc.info-s a származás. Ők szoktak finnországi statisztikákkal foglalkozni. Tudni kell, hogy ott jóval kevesebben laknak (~5,2millió) és arányaiban is lényegesen kisebb a cigány kisebbség. És ott talán még annyira se szeretik őket mint nálunk...

A statisztika akár igaz is lehet, és sajnos, ha nálunk lenne hasonló statisztika, nem állna túl messze ezektől az adatoktól :(

2008. dec. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azért Finnországot kérdezte, hogy ne lehessen ellenőrizni. Ugyanis ha van ilyen statisztika, akkor szerintem csak finnül elérhető, márpedig nem sokan beszélnek finnül errefelé. Tehát szerintem csak kamu.
2008. dec. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még ha tényleg van ilyen statisztika, akkor is figyelembe kell venni, hogy statisztikákkal szinte mindent be lehet bizonyítani, csak a megfelelő embereket kell megkérdezni. Mint ahogy az első valaszoló írta.
2008. dec. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az hogy ki kerül börtönbe azon is múlik, hogy a letartóztató, elítélő emberben mennyire működik az úgynevezett kettős mérce. Vizsgálták, hogy egy papírra írt történet két verzióját kiosztották két csoport diák között. A sztori arról szólt, hogy egy kislány különféle kisebb nagyobb bűnöket követett el. Aztán megkérték a diákokat, hogy írják, le hogy mit érdemel a kis elkövető. Az egyik csoport sokkal szigorúbb volt, mint a másik. Hogy miért? Mert a két történet között az volt a különbség, hogy az egyikben szőke volt a kislány, a másikban meg fekete hajú. Mivel a jogászok és rendőrök nem tanulnak antropológiát, ez sokáig így is lesz. De nem akarok senkit védeni, csak érdekességként írom.
2009. jan. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Finnországban ugy ahogy van utálják a cigányokat, mitöbb kitiltják őket egész városokbol, ugymond gettositanak.

Ezek nem légbölkapott információk, ugyinos ott hivatalon számon tarják ezeket. Bár ők se érték el a céljukat, de legalább jó uton haladnak, és a kormányuk is felismerte a problémát.

2009. júl. 11. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!