Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Télimádok! Ti nem is fáztok...

Télimádok! Ti nem is fáztok olyan nagyon a télen?

Figyelt kérdés
Mit szerettek a télben ?
2010. okt. 3. 21:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
84%

Én csak szeptembertől áprilisig érzem jól magam Magyarországon, mert akkor van elviselhető hőmérséklet számomra. Egészen viccesnek hangozhat (számomra viszont angyon nem az), hogy akár 20 fokban, egy szál pólóban is úgy izzadok, mint egy ló. 25 fokban már nagyon rosszul érzem magam, 30 fok felett pedig feldagadnak a kezeim-lábaim (a vesém takarékra rakja magát), majd' elalszom, a fejem fáj. Kimegyek a napra, úgy érzem, mintha tűzre vetettek volna... Éjjelente képtelen vagyok aludni, nappal a vérnyomásom a nullán van, döntöm magamba a kávét, ami persze nem használ... Senkinek sem kívánom ezt.


A amgyar tél még mindig meleg egy kicsit nekem, de ez már úgy elviselhető. Igazából én -10-0 fokig érzem jól magam. Akkor tökjól vagyok egészségileg, és a lelkem is helyben van. Na jó, plusz 15 fokig nincs bajom, de a legmelegebb nyáron se legyen annál több. :)


Ezen kívül mit szeretek a télben? Azt, hogy nem süt a nap (utálom a napfényt), kellemes az idő, jó esetben van sok hó, amit imádok, lehet korcsolyázni, szánkózni, az emberek meg visszahúzódnak a vackaikba, így nem ébredek minden reggel arra, hogy a házunk előtt a téren egy harmonikás koldus rázendít... :P


Imádom, amikor órákat sétálok a minusz fokokban, aztán hazatérve magamba döntök némi kávét vagy forralt bort. Leírhatatlan. De ugyanígy szeretem nézni az emberek fejét is, mikor a népek szőrmebundában, kucsmában, három nadrágban járnak, én meg elvonulok előttük pulóverben. De megtörtént már az is, hogy -20-ban pólóban vittem le a szemetet a szelektív gyüjtőbe. Arra is néztek egyet. :)


Hát, kb. nekem ezért a kedvenc évszakom a tél. Pont olyan, mint én: elvonulós, sötét, hideg. Én így tökjól vagyok. :)

2010. okt. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
23:32 - Svédország pont neked való hely lenne, keresztanyám ott él néhány éve munka miatt, és olyasmi az időjárás az elmondása alapján, mint amilyent szeretsz, és egész évben neked való.
2010. okt. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: tavaly egy darabig Finnországban éltem, életem legszebb időszaka volt. :)
2010. okt. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem inkább a tél kedvez, de ha nem is a tél, én hidegpárti vagyok mindenképpen. Mondjuk ősz. :) Nyáron hajlamos vagyok elájulni a hőségtől, állandó fejfájásom van... Télen meg tele leszek kiütésekkel(hideg miatt). :D De szerintem gusztustalan a nyári melegben a buszon az összeizzadt embereket szagolni. :/ Ez az egyik amiért rühellem a nyarat(naponta buszozok összesen 4 órát- ha nem többet). Fázni nem szoktam, fel tudok öltözni. És bevallom jobban szeretem a téli ruhatáramat, mint a nyárit, amikor nemtudok mit felvenni, mert egyébként nyáron is pulcsit hordok(és vagy 2 sálat), mert utálom ha kinnvan bármim is a ruhából... :D

Ősz rulzz :)

2010. okt. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!