Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A finn transz "jégtáncosnő"...

A finn transz "jégtáncosnő" szerintetek is aggályokat vet fel a társadalom értékítéletével kapcsolatban? Mi lesz a következő? Szívműtét egy transz-orvos által?

Figyelt kérdés

Képzeljétek el a helyzetet: Valakinek az az álma, hogy orvos legyen, mert kiskorában állandóan nézte a Vészhelyzetet meg "megműtötte" a teddy maciját. Bekattan és azt hiszi, hogy tényleg orvos, pedig valójában csak 8 általánosa van. A pszichiátere adja alá a lovat, mert nem akarja, hogy öngyi legyen, és addig fajul a dolog, hogy Helsinkiben a kórházban rábíznak egy szívműtétet, persze az egészet veszi a TV is.


Természetesen elrontja, csak itt nem egyszerűen elesek, mint kedvenc jéghercegnőnk, hanem a beteg kínok között elvérzik.



2023. febr. 11. 21:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
54%
Inkább azt tartom elképzelhetőnek, hogy kvótát hoznak, hogy több transz meg feka orvos legyen, és ha azok rosszabb képességűek, mint a többiek, akik kiszorultak, akkor abba ténylegesen emberek fognak belehalni.
2023. febr. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
25%

Nekem eleve fura, hogy miért pont ezek a fajta perverziók mint a melegség vagy ez a férfiak nőnek öltöznek dolog kaptak ekkora hangsúlyt.

Nem ertem az arcba tolásukat sem.

Ha az ember lát ilyet röhög egyet aztán megy tovább.


Ellenben a bordélyház, ami sok évezredes hagyomány a világ minden civilizációájaban meg betiltott bűnös dolog.

Nem értem.

Mert utszéli nőt kocsiban dugni elég igénytelen.

A lakásosra meg be kell jelentkezni...időpontot kérni mint vmi dokihoz.


Hollandiában ez úgy ment, mint egy western filmben.

Bementem a helyre, ittam egyet, majd mégegyet, elkezdtem jól érezni magam.

Aztán kivezettek elém 8 gyönyörű csajt, majd kiválasztottam a zsánerem és szobára vittem.

2023. febr. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
73%
Már az előző kérdésednél is leírtam, hogy a korcsolyázó nem versenyszámban indult.
2023. febr. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
51%
Miután a buzerovíziós dalfesztivált már szétrohasztották ezzel a sok félresikerülttel, most a többi rendezvény következik.
2023. febr. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon súlyos transzfóbiára, mentális zavarra is utalhat, ha valaki ennyire keresi a lehetőséget arra, hogy a transznemű embertársai ellen ilyen nyakatekert módon is megpróbáljon gyűlölködést kelteni.

Egy jégtáncos vagy jégtáncosnő senkit nem kíván megműteni. A tánc alapjában véve lehet művészet vagy sport. Nem tudok róla, hogy egy hibásan előadott műsor miatt bárki meg tudna sérülni.

Azért neked sikerült olyat lódítanod, mintha lenne bármi köze a transzneműségnek az orvosi diploma nélkül praktizáló bűnözőkhöz.

A pszihiáter szerepére majd később keress rá, mert kevered a pszichológussal XD

Egyél kevesebb sült krumplit és sportolj többet, menj ki a szabadba! Túl sokat nézed a tévét a fotelből XD

2023. febr. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
48%
#5: Azért gondolj bele, hogy sok cégnél már származási és nemi alapon választják ki a jelölteket a pozíciókra. Majd jön a szexuális identitás alapú is. A vége pedig az lesz, hogy minden eltorzul és lerohad, mert sehol nem az ül, aki ért hozzá, hanem aki "kisebbségi".
2023. febr. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
25%
Én repülni szeretnék!
2023. febr. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
34%

[link]


Érdemes a kommenteket olvasgatni.

5nek 6os választ igazolva, a usa fehér házának szóvivője a karin jan pierre is ide tartozik, aki a fekete és leszbikus kvótát is teljesítette.

2023. febr. 12. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
35%

#6, #8

Valóban létezik egy pozitív diszkrimináció az élet több területén is.

Azonban egyrészt meg kell különböztetni a hasznosat a haszontalantól.


Hasznos az, amikor pl. egy IT munkahelyen nem részesítenek valakit hátrányban, pusztán azért, mert mozgássérült. Vagy mert nem fehér a bőre. Vagy mert nő. Vagy mert meleg. Nem ezek kellenének, hogy számítsanak, hanem az, hogy mennyire rátermett, mekkora tapasztalattal, tudással bír a feladatát illető területen.

Amennyiben a cég tulajdonosai fontosnak tartják, hogy egy haladó munkahelyi kultúra alakuljon ki, hogy ne azért kerüljön egy arra kevésbé rátermett fehér férfi vezetői székbe, mert a nála kompetensebb jelentkezők mind "csak" nők voltak, akkor ha nem hat más eszköz, szükség lehet a kvóták alkalmazására. Ez nagyon érzékeny dolog, a profitérzékeny magánszektorban általában szakértők segítségét is szokták kérni ennek a finomhangolásához.


#6

Ha egy cég tulajdonosai fontosnak tartanának egy szexuális alapokra épülő kvótarendszert, az az ő saját döntésük. Olyan iparágakban, amely épít az LMBTQ közösség kiszolgálására, igenis szükség lehet ilyen kinyilatkoztatásokra ahhoz, hogy nagyobb bizalmat építsenek ki. Más területeken nem látom értelmét, de nem is tapasztalom.


#8

A belinkelt videón látható egy ember, amint korcsolyázik. Láthatóan bizonytalan és egy ponton el is esik. Korcsolyázásával 6 éve még bronzérmet nyert Oberstdorfban. A botlásának nincs köze ahhoz, hogy transznemű lenne, inkább ahhoz, hogy 59 éves.

Kommenteket nem olvasok, mert általában nem az igazságot találni köztük, csak a hangosak (népszerű) véleményét.


Tudtommal azért korcsolyázhatott (nem versenyezve), mert a helyi közösség által jól ismert, megbecsült személy. Kb. mintha Kósa Lajos dobná be a labdát egy debreceni focimeccsen, vagy Orbán Viktor a felcsúti arénában. Ha pontatlanul dobná a labdát, vagy közben elesne, akkor egy röhögéstől fetrengő sportkommentár inkább vicces lenne, vagy inkább szánalmas?


Éppen elég szégyen, hogy tudunk olyan ismert, magyar emberről, aki a saját népszerűsége építése érdekében tömegek előtt, rádióműsorban röhögte ki. Egy normális világban nem tapsolják meg azt, aki egy másik embertársa balesetén kacarászik, de nálunk ezzel be lehet kerülni az újságokba, lehet tovább nyomni a full kretént.


KJP példáját mire hoztad fel? Elég sokat letett már az asztalra, hogy ne érhesse az a vád, hogy csak a kvóta miatt vették fel.

2023. febr. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
24%
9: értem én amit mondasz, de a kérdés inkább arról szól hogy ezek a transz, meg mittomén mik erőltetve vannak, tolják az ember arcába hogy diszkriminatív hogy egy férfiből nő, nem mehet női versenyre, meg fordítva.
2023. febr. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!