Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit szóltok hozzá, hogy...

Mit szóltok hozzá, hogy Magyarország lakossága már csak 9,6 millió volt tavaly?

Figyelt kérdés

.. A népszámlálási eredmények alapján,

a Fidesz babapolitikája (és rasszista, bevándorlóellenes politikája) mellett.


Ha így folytatódik ez, 2050-re lesz kb. 9 millió magyar, vagy még annyi se, 2200-ra meg szépen felolvad ez a nemzet. Persze ha még meglesz akkor a világ.


Na mindegy, engem már ez annyira nem érdekel, úgyis külföldön élek, egyre kevesebb szál köt a magyarsághoz, meg Orbán hülye diktatúrájához.

Majd ha még 15-20 év múlva is ők lesznek hatalmon, akkor vakarhatják a fejüket, hogy pár millió dolgozó hogy tartson el kb. ugyanannyi nyugdíjast.



2023. febr. 16. 19:49
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
28%
Nem fogyhatunk el teljesen hiszen mi vagyunk a fény népe nélkülünk nincs világ.
2023. febr. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Ja, ezt is valamelyik (magyar) kormányzati propagandaadó sugározza?
2023. febr. 16. 20:02
 3/31 anonim ***** válasza:
70%

Gyanítom úgy lehet ez, hogy 1. van egy alap népességfogyás (ellentétben pl. Afrikával, ahol rohamosan nő a népesség, egyre több az éhező, stb.), és hát (vélhetőleg) 2.nem számítanak ide azok, akik (a jobb megélhetés - nagyon is valós, igazolt, alátámasztható - reményében eltávoztak külföldre,nyugatra, akár csak a szomszédos Ausztriába, vagy messzebbre.)

Vélhetőleg nem számít bele a heti ingázók, ritkábban hazalátogatók egy része sem. (Külföldről nem tudom, milyen retorzió érhet bárkit, aki - ha dolgozik, és tisztességes munkát rak le az asztalra a munkahelyén - és úgy nem küldi vissza a kérdőívet.

Szerintem max. kap egy - magyar szemmel talán nagyobb - pénzbüntit, de a kinti bérek mellett) azt nevetve, röhögve, kacagva, harsányan hahotázva kipengeti, kiköhögi.

2023. febr. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Tévedsz 3-as. Aki magyar állampolgár, de külföldön él, az is be lett számítva a népsz.-ba. Ha ő nem volt otthon, akkor a bejelentett címén élők adtak róla információt.
2023. febr. 16. 20:13
 5/31 anonim ***** válasza:
89%

A külföldön élő magyarok nagy részének nincs itthon bejelentett lakcíme.

Aki végleg kint tervezi az életét, azoknak nincs.

Szinte az egész családom külföldön él, közülük senkinek sincs itt címe és a kint élő barátaim többségének sem.

Nekik nem is küldtek papírt a népszavazásra.

2023. febr. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
68%

Nem akarok okoskodni, meg nyilván le leszek pontozva, de.


De a demográfiai kérdést miért kell átpoltizálni, meg miért van beteggelve a "Fidesz"?. Ennyi erővel az MSZP, SZDSZ is ott lehetne, akik olyan szociálpoltikát nyomattak, hogy kb semmit.


Nyilván van köze a politikához és politikai eszköökkel is be kell/ lehetne avatkozni a népesedésbe, de az európai őslakosság csökken. Nem éri el a reprodukciós rátát sem.


Még a bűvös Nyugati, de Észak Amerikai területeken is csökken az alap lakosság (ott az indiánok voltak eredetileg, de a jelenlegi államalkotó angoszász/ kultúrájú bevándorló népesség is csökken).


Zóbánviktorozás helyett, meg inkább minden oldalhoz tartozó nak összekéne dugni a fejét, hogy ez a helyzet megoldható legyen (meg más ist is összedugni, haa).


De tudom, a neoliberális mesevilágban, ha kormánváltás lenne, már mindenki MZP győzelme után terhes lenne, meg apuka...

2023. febr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
90%

"Aki magyar állampolgár, de külföldön él, az is be lett számítva a népsz.-ba"

Már hogy?

2023. febr. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

5-ös, lehet hogy nagy részének nincs címe otthon, DE a legtöbbnek van.

Minek is adták volna le a lakcím igazolványt, ha hátránnyal semmivel nem jár. Én se adtam le, meg az ismerőseim se.

6-os, a Fidesz hazug politikájával és roh.dt propagandájával van baj, ami áramlik az országban mindenféle médián át, TV-n, rádión, újságokon, interneten át, sajtószabadság lassan már semmi, csak manipulálják hatásosan a magyarokat, ami a te beszólásodon is nagyon látszik..

Én egy ilyen országba abszolút nem kívánkozok vissza. Nem csak az életszínvonallal van baj. Itt Németben legalább van szabad sajtó, normális kormánykritika is. Magyarországon ez csak nagyon korlátozott mértékben van, a média zömét a Fidesz irányítja. Nem is való ez az ország az EU-ba sem, úgysincs jogállam. Nyugodtan léptesse ki Orbán, hisz úgyse tetszik neki semmi, ami EU-s érték. Aztán nézhetik a magyarok, milyen az EU-n kívüli élet, versenyezhetnek életszínvonalban, demográfiailag Szerbiával. Ott sincs már se működő gazdaság, se fiatalság.

2023. febr. 16. 21:03
 9/31 anonim ***** válasza:
36%

6os vagyok.


Jajj ezt a "vidéken mindenki M1et néz" érvelést hagyjuk...

21. század.


Ha nem zsákfaluban lakik valaki, ugyanolyan tájékozott lehet mint egy nagyvárosi, vagy Budapesti.

2023. febr. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Otthon elmentem a fogorvoshoz. Szegény 70 éves elmúlt már, hisz Magyarországon orvosokból is hiány van..

Mást se fújt nekem, csak a kormányzati propagandát, amit a TV-ből hallott. Nemcsak az M1-ből, hanem pl. a TV2-ből, meg amit melléolvasott naponta a megyei napilapban. (Azokat is a Fidesz irányítja.)

Nem egyedi eset. Százezrével vannak ilyenek Magyarországon.

2023. febr. 16. 21:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!