Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jár-e a cigányságnak kártérítés?

Hermitlog kérdése:

Jár-e a cigányságnak kártérítés?

Figyelt kérdés

Tekintve, hogy a generációs traumák tovább öröklődnek (nem genetikai, hanem epigenetikai úton, lásd. Holland éhinség 1944-1945). Tartozhat-e a cigányság egészének Románia kártérítéssel azért, mert közel 500 évig rabszolgaságban tartotta őket (pusztán származásuk miatt)?


Szerintem legalább annyi járna nekik, amennyiből még az unokáik is királyokként élhetnének. Hiszen egész népük történelmét tették tönkre.


Források:


[link]


[link]


[link]


[link]



2023. febr. 24. 03:28
A kérdező szavazást indított:
Természetesen jár, de még ez sem teheti ezt jóvá, erkölcsi elégtétel is szükséges.
A körülményeket figyelembe véve nagyon is jár kártérítés.
Semleges./Nem érdekel.
Már lehetetlen kideríteni kinek és mennyi kártérítés járna. Hiábavaló próbálkozás.
Nem jár./Nem támogatom.
23 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ki fizetné azt a kártérítést? Románia jelenlegi állampolgárai, akik közül egynek sem volt rabszolgája senki soha? És kinek is fizetnének? Romáknak, akik sosem voltak rabszolgák, de még az ükapjuk sem? Románia 1862-óta létezik, mi köze van ahhoz a román államnak, hogy a középkori Havasföld fejedelmei kit és hogyan vetettek szolgasorba? A korai Románia döntéshozói éppenséggel felszámolták a rabszolgaságot, vagyis a helyi cigányság hálás lehet a román államnak. Magyarok sem kapnak semmit Törökországtól az oszmán hódoltság 150 éves pusztítása miatt, mert életszerűtlen lenne. El kell engedni ezeket a régi dolgokat.
2023. febr. 24. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 qkker1 ***** válasza:
89%
A nagy lófax jár nekik!
2023. febr. 24. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%

"Szerintem legalább annyi járna nekik, amennyiből még az unokáik is királyokként élhetnének."


Provokáció az egész.


Ne döljetek be.

2023. febr. 24. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Fordított kárpótlás!

Mivel a románok nem élnek elég jól de ennek ellenére nem kis terhet vállalva eltűrik a c type okat, kárpótlást kellene, hogy kapjanak az ott élő c tip lakossagtól. Indiát kivéve mindenhol ezt kellene bevezetni. Itthon is

2023. febr. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%
Mosmá tudom ki vagy
2023. febr. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg szerintem ezt lakják le.....az meg hogy pénzért folyton megszavazzák a fidesz, igazából ellenséges cselekmény, és már ők tartoznak az országnak.
2023. febr. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Szép. Látszik havasalföld milyen barbár terület volt, hogyan bántak a románok egymással.

Azért a magyar királyság területén is voltak romák, de nem történtek olyanok mint az első cikkben.

2023. febr. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A reptoidoknak jár a kártérítés, nem a cigányoknak!
2023. febr. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez így müködne akkor a Föld bolygó egy hatalmas körbetartozási gráf lenne...
2023. febr. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Szerintem így is sokkal többet kapnak, mint amennyit megérdemelnének.
2023. ápr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!