Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Gyermekszínész - teljeskörű...

Gyermekszínész - teljeskörű kártérítési felelősség a szerződési feltételekben?

Figyelt kérdés

Fiam gyerekszínészként játékfilmben szerepelne (nem főszerep). Van itt valaki, akinek van tapasztalata abban, hogy az alábbi feltételek bevettnek (elkerülhetetlennek) számítanak-e ebben a világban? Nekem ez eléggé meredeknek hangzik.


"A Szereplőt kártérítési felelősség kizárólag abban az esetben nem terheli, ha a forgatási nap elmulasztásának oka a

Szereplő orvosi igazolással alátámasztott olyan betegsége, illetve balesete, amely a feladat ellátására teljességgel

alkalmatlanná teszi, és amely nem a Szereplőnek felróható (elvárható) magatartás, mulasztás vagy valamely külső

elháríthatatlan körülmény (vis maior) következménye."


Köszi!



2021. jan. 16. 23:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi ebben a meredek? Ha összehívják az egész stábot, kibérelik aznapra az egész épületet, és kezdenék forgatni a jelenetet, de a fiad b'szik elmenni, akkor igen jelentős kár éri a filmeseket, ezért ilyesmit csak orvosi igazolással fogadnak el. Te se akkor lógsz a munkából, amikor kedved tartja.
2021. jan. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy ha azért nem tud szerepelni, mert az operatőr ráejtette a húszkilós kamerát, az nem a fiú hibája, de ha azért sérült meg, mert a tiltás ellenére felmászott díszletre és piszkálta az áram alatt lévő vezetéket, az más.
2021. jan. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem furcsa, igaza van az előző válaszolónak.
2021. jan. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Való igaz, nem a legrelevánsabb részt másoltam be a szerződésből. Ami nekem erős, az hogy korlátlan kártérítésről van szó:


"Amennyiben a Szereplő nem így jár el, úgy köteles a Megbízónak az ezzel okozott *teljes* kárát megtéríteni."


"Szereplő kifejezetten hozzájárul, hogy jelen szerződés teljesítésének időtartama alatt testi épségét, egészségét

veszélyeztető tevékenységet [...] nem

végezhet. Amennyiben jelen bekezdés rendelkezéseit a Szereplő megszegi, úgy köteles Megbízónak az ezzel okozott

*teljes* kárát megtéríteni."


Ha én lógok a munkából, akkor nem kapok fizetést arra a napra, esetleg kirúgnak. De nincs az a bíróság, ahol a cég mondjuk emiatt ki tudná velem fizettetni azt, hogy emiatt hárman vártak rám hiába

egy mítingen, vagy az elmaradt hasznát.


Ebben az esetben viszont, a fenti pontokban elég lazán megfogalmazott szempontok miatt, ha pl. a gyerekem eltöri a kezét a játszótéren, akkor betű szerint akár követelhetnének rajtunk sokmillió Ft-ot, hiszen a tőle elvárható magatartás az lett volna, hogy vigyázzon magára, és ne menjen játszótérre. Ha vita van, majd járkálhatok bíróságra.


Szóban megnyugtattak, hogy ilyen még nem fordult elő, megoldják az ilyen eseteket, de akkor meg minek ilyet beleírni? Ad abszurdum, újra kell kezdeni az érintett jelenetek forgatását másik szereplővel X forgatási nap után, akkor százmilliós kártérítési perrel fenyegethetnek, miközben a teljes gázsi százezres nagyságrendű... Miért nem köt biztosítást ilyen esetekre a gyártó? Talán mert sejti, hogy egy biztosító a maga ügyvédi gárdájával ízekre szedne egy ilyen kártérítési pert...?

2021. jan. 18. 01:17
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha aggályos szerinted, ne írd alá.
2021. jan. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van jogász ismerősöd, nézesd meg vele.
2021. jan. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A gyerekért a szülő vállal felsőséget! Minden esetben. Az ilyen szerződést is a szülőnek kell alá írnia. Ha te aggályosnak tartod az ilyen szerződést akkor ne írd alá! Másik meg hogy élet és baleset biztosítást te is köthetsz a gyerekre.
2023. febr. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ez nem az élet- és balesetbiztosítás témakör, inkább felelősségbiztosítás, ami kizárt, hogy találnék biztosítót, aki elfogadná ezeket a feltételeket, és egyáltalán adna ajánlatot.


A kérdésem amúgy nem elméleti volt, arra lettem volna kíváncsi valakitől, aki már több ilyen szerződést látott, hogy ez általános-e, mekkora esély van rá, hogy ha nekiállok erősködni, hogy máshol nincs benne, ki tudjam húzatni.


Végül úgy döntöttem, nincs az a bíróság, aki nem állítaná meg az aránytalanságot, ha sor kerülne egy ilyen kártérítési igényre, úgyhogy bátor voltam, aláírtam. :)

2023. márc. 1. 08:56
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Miben szerepelt a gyerek? :)
2023. márc. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!