Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagy-Magyarország lenne...

Nagy-Magyarország lenne Európa legszebb országa?

Figyelt kérdés
A fenyves, sziklás, havas Kárpátoktól az Alföldi rónákon át egészen a Horvát tengerpartokig, a legszebb városokkal, Pozsony, Kolozsvár, Temesvár, Budapest, Debrecen, Szabadka, Fiume. Közép-Európa gyöngyszeme lenne, ti is így gondoljátok, vagy vannak ellenérvek?

2023. febr. 24. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Vannak ellenérvek. Amúgy ezt az álnosztalgiát hagyhatod, gondolom sosem jártál Pozsonyban, Kolozsváron, Temesváron, Szabadkán és Fiumében.
2023. febr. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
Igen.
2023. febr. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Suetonius ***** válasza:
79%

Eleve egy idealizált képet festesz le azzal, hogy javarészt egykori szabad királyi városokat meg kereskedelmi központokat soroltál fel. Nagy-Magyarországnak is meglenne a "vidéke" putrikkal a városok mellett (Zólyom, Igló), elhaló tanyavilággal (Dél-Alföld, Észak-Tiszántúl) és szegényedő falvakkal (az összes kistelepülést fel lehet sorolni Mezőföldtől a Muraközig).

A mostanitól jelentősen nem térne el az összkép szerintem.

Adalékul: pár hete esti séta Eperjes főutcáján. Ha becsukom a szemem és hirtelen nyitom ki, a városkép beillett volna Krakkóba, Szegedre és gondolom Kolozsvárra is. Utóbbi lényege: az épített örökség külcsínye a realitásban is ugyanaz, mint egy alternatív jelenben. :)

2023. febr. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2%
#3 mindig ennyit okoskodsz vagy csak itt a GYK-n?
2023. febr. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Suetonius ***** válasza:
76%
Csak amikor tudom, hogy a kötözködők is elolvassák ;)
2023. febr. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem Skócia, Izland, Olaszország és Portugália akkor is szebb lenne, de ez személyes véleményem. Én az alföldek és sivatagok kivételével minden természeti formában látok szépséget, a mai Magyarország tájait, például a Mátrát és a Bükköt ideértve.
2023. febr. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3%
#6 csodálatos vagy!!!
2023. febr. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
12%
A legszebb nem csak Európában a világon.
2023. febr. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

A gond ott kezdődik, hogy a jelenlegi méretében sem képes a legszebb lenni mert a pénz sajnos máshova megy.

A legszebb meg relatív.

Személy szerint én Görögországot például szebbnek látom.

2023. febr. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hová menne elmondod itt van a országban a pénz, más hol nem tudsz sajnos fizetni forintal
2023. márc. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!