Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szoktam nézni a SISSI -rajzfil...

Szoktam nézni a SISSI -rajzfilmet és a császárnő nagyon kegyetlen vele, ez ténleg így volt valójában? Vagy csak a rajzfilmben van így?

Figyelt kérdés

remélem tudjátok, melyik rajzfilmre gondolok :)



köszönöm a válaszokat :D


2008. dec. 28. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Nem a Lissit?


Amúgy érdemes a rendes sissi cimü 3 részes filmet megnézni. eléggé nem kedvelte sissit mert igazábol egy fiatal lány volt és gyerekként nem uralkodói feleségnek nevelték, míg növérét mindig is császárnének nevelték.

2008. dec. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
SISSI - amugy ELIZABET... de köszii
2008. dec. 28. 10:26
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Nyilván túlzás ahogy bemutatják, hiszen a gonosz karakternek szerepéhez méltón kell viselkedni. De a valóságban egy császárnő nem bajlódna "kegyetlenséggel", elég hatalma van, hogy nemes egyszerüséggel megölesse a nem kívánatos személyt.
2008. dec. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!akiről kérdezel az Zsófia császárnő,és igen valóban ilyen volt,amilyennek a mesében ábrázolják,Sissit tényleg ki nem állhatta.....itt olvashatsz róla kicsit bővebben:

[link]

2008. dec. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én több könyvet is elolvastam az életéről. Hát nem irigylem. Nem szeretnék ilyen anyóst.
2009. jan. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Apró helyreigazítás: Zsófia soha nem volt császárné hivatalosan, ő osztrák főhercegné volt.


Egyébként igaz, tényleg nem nagyon csípték egymást a menyével. Bár a rajzfilmet nem ismerem, de az életrajzi művekben is ez áll.

2010. szept. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
a rajzfilmben tényleg császárnéként mutatják be, és valóban nem volt az. főleg amikor Sissi jobban megismerkedett Ferenc Józseffel, akor már ő volt a császár. az én frrásaim szerint tényleg nagyon kegyetlen volt vele, hisz mindent el akart venni tőle, amit szeretett, mert nem felelt meg a spanyol etikettnek és Zsófiának sem.
2013. júl. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!