Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy 12 évesnek minek szilveszt...

Egy 12 évesnek minek szilveszteri buli?

Figyelt kérdés
A lányom barátnője tart(12)
2008. dec. 28. 16:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
mert nagyon nagy lánynak érzi már magát úgy látszik.én nem engedem ezt meg az én lányomnak,az biztos.nekem ne rendezzen ilyen korán még bulit.mindennek eljön a maga ideje,minek kiégni már nagyon fiatalon?ezt minden téren értem.
2008. dec. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ennyi idős vagyok, és megmondom őszintén, hogy én sem tudom. Az osztályban tartanak ilyen bulikat, de én nem megyek el rájuk, nem is hívtak. Sokan már disco-ba is járnak, aztán azért sírnak, mert megverték őket (a jegyeiken is látszik). Én nem vagyok ez a típus. Én tudod mit csinálok szilveszterkor? Kérek anyuéktól 1 üveg colát, leülök a tv elé, jót röhögök, és az este megnézem a tüzijátékot, vagy max. áthívom a barátnőm, hogy röhögjünk valamin. Azért megy mindenki buliba,mert menőnek tartják, és ha nem mennének lenéznék őket... Engem nem érdekel...
2008. dec. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

Én 13 éves vagyok, és én sem tartok bulit. Anyu sem engedné, főleg Apu nem! Én nem ezen szoktam gondolkodni,melyik disco-ba menjek,mint mostanéban sokan... vagy hogy kivel feküdjek le,mert menő akarok lenni. :-) Nem akarok hamar felnőni, őszintén mondom: Gyerek akarok maradni! KIélvezem minden percét.. na jó nem... met szoktam sokat lustálkodi,satöbbi.. :-P Dehát,van ez így.:-) El sem hiszik - és nem okoskodni akarok gyerek fejjel - csak az ismerőseim sem hiszik el,milyen jó is gyereknek lenni. A legnagyobb gondom,hogy van egy pattanás az arcomon,vagy Anyu nem ér rá velem kézműveskedni,mert főz. :-) Vagy éppen az,hogy tesóm olyan szép... Szóval édes a gyerek élet, hisz annyi a dolgunk: tanululni,és szótfogadni. Semmihez sem vagyunk kötve,szabadok vagyunk. :-)

Sokan dedósnak tartanak a környéről,mert labdázok,vagy épp sokat festegetek,atöbbi,pedig ezek nem is csak kicsiknek való játékok,sőt,szerintem normális...

Én a családommal szilveszterezek,itthon, megnézünk pár filmet,beszélgetünk Anyuval (mert Apu északás lesz) és éjfélkor üdítővel koccintunk,és nézzük a szomszéd szép tüzijátékát.:-) Majd ráérek én még bulikba járni,van pár évem, még túl tapasztalatlanvagyok ezekhez. :-)

2008. dec. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%

Öhh hát igen. Egy 12 évesnek a buli a menőségre való. Én is annyi idős vagyok mint a te lányod. Hát nem mondom, hog nekem nem volt bulim, de az szülinapi buli volt. De egy szilveszteri buli? Hát igen én sem szívesen engedném el a lányom. Pl.: nekem a bnőm elment egy ilyen buliba és amikor belépett csak 14 év felettiek voltak és 1000-rel vedelték a sört. Aztán meg elkezdtek üvegezni amiből az lett, hogy az egyik kipörgette a barniőmet és elcibálta egy szobába ahol nem kell részleteznem mit akart vele csinálni a srác. Természetesen a bnőm addig verte az ajtó amiíg kinem engedték, de bármi történhetett volna. Szóval én nem ajánlom ezeket a bulikat. Ráadásul sztem a szülei sem lehetnek normálisak ha beleegyeztek egy ien rendezvénybe.

Szóval én nem engedném el és nem is engedném, hogy tartson bulit ennyi idősen. És ha nekem is lesz gyerekem én se fogom engedni.

2008. dec. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Én azt mondom, hogy aki akar, hadd rendezzen ilyen bulit. Szárnypróbálgatás... ki akarja próbálni, hogy képes-e rá. Kapcsolatépítésnek sem utolsó.


De ezeken a bulikon jó, ha ott vannak a házigazda szülei, vagy nagyobb testvérei is. Segítenek is, ha valami probléma van - meg egy kicsit féken is tartják az eseményeket.

2008. dec. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam szilveszteri bulin 12 évesen.

Mi a gyerekszobában voltunk, a felnőttek (barátnőm szülei) a másikban.

Szórakoztunk, kifestettük magunkat, jót nyáladzottunk a kedvenc együttesünk klipjein, aztán nem sokkal éjfél után hazavitt minket a barátnőm apukája.


Én 12 éveseknek másmilyen bulit el sem tudok képzelni. Felnőtt felügyelet mindenképp kell, szerintem.

szóval, ha lesznek felnőttek otthon, engedd el a lányod nyugodtan.

2008. dec. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk gyerekkoromban minden évben rendeztek a gyerekeknek bulit. A nagymamámmal laktunk egy kertben, a felnőttek a mi házunkban buliztak, a vendégek gyerekeinek meg a nagymamám csinált bulit. Életem legjobb szilveszterestéi voltak, pedig azóta már jó pár igazi felnőttbulit éltem meg (36 vagyok). Előtte egész nap díszítettük a szobát. Este társasjátékoztunk, táncoltunk, megnéztük a kabarét a tévében, még valami White Lady-nek elnevezett koktélt is csinált nekünk nagymamám, amit nagy büszkén iszogattunk, és amiről csak nagyobb korunkban tudtuk meg, hogy sima limonádé volt cukrozott szélű pohárba téve. Szerintem kell a gyerekeknek is a társas élet, nem szabad elszigetelni őket. Sajnálom a mai gyerekeket, akik a szobájukban a számítógépen csetelve töltik a szabadidejük nagy részét.
2008. dec. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az ilyen buliknak semmi értelme ilyen korba, mert a gyereknek inkább tanulni kéne, és nem azt h mikor hol bulizhat. Hívja el szünetbe azt akit akar, de az a két ünnep a családé      
2008. dec. 28. 18:34
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

18:26 vagyok.

Mi köze egy szilveszteri bulinak ahhoz, hogy valaki tanul-e vagy sem? Én rendszeresen rendezhettem házibulikat (a szüleim jobbnak látták, ha a szemük előtt játszódik a társas életem), mégis mindig kitűnő voltam és az egyetemet is sikerült elvégeznem. Amúgy a Szilveszter nem épp családi ünnepnek számít, ilyenkor bőven beleférnek a bulik a barátokkal.

2008. dec. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért csak nem akarod, hogy szilveszter este tanuljanak a 12 évesek? :)

Viccet félretéve: szerintem 12 évesen nyugodtan "bulizhatnak" szilveszterkor, ahhoz már elég nagyok. Persze ez még inkább zsúr, mint buli, lányok elökörködnek egymás között, lehet társasozni, meg egy csomó mindent. De szülői felügyelettel, ahogy azt már mondtam.


És a szilveszter azért nem karácsony, szerintem nem családi ünnep. Ha át akar menni a gyerek a barátnőjéhez, miért ne mehetne?

Arra is vigyázni kell, hogy most ér abba a korba, mikor szeretne már kicsit leválni a szülőkről. Tehát egy 12 éves lány szerintem megérdemel egy kis szilveszteri szórakozást a barátnőjénél.

2008. dec. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!