Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Igaz hogy a romáknál a nők el...

Igaz hogy a romáknál a nők el vannak nyomva?

Figyelt kérdés
Láttam hogy egy videóba mondja egy úgy szintén roma nő(csak ő nem követi a hagyományokat) hogy a roma nők szarba sincsenek nézve. Úgy konkrétan nem fejtette ki viszont úgy fogalmazott hogy a nők nagyon el vannak nyomva és a nőnek kuss a neve. Jó nyilván én is tudom, hogy nem mindenhol van ez így de a hagyomány örző romáknál így van. Meg ugye ki jött régebben egy cikk Varga Márkról és Kulcsár Edináról, hogy Edina nem ülhetett le az asztalhoz a férfiakhoz. Mondjuk ebben egyet értek, hogy most egy nő minek ülne le idegen férfiakhoz. Viszont rengeteg roma férfi úgy gondolja hogy a nő mosson főzzön takarítson, csak hosszú szoknyában járhat, nem mehet egyedül sehová csak a férfival. Egyébként ezt még Varga Márk (GWM) is megmondta egy műsorban Edinának miközben főztek a nők, hogy Nektek a konyhában a helyetek én meg hozom haza a pénzt. Meg Bódi Margóék is úgy beszélnek ezekről a dolgokról mintha ez annyira egyanrangúság lenne. Margó mondta egy műsorban hogy Guszti olyannyira nem jártas a konyhában hogy nem tudta hogy a leves vízből készül. Továbbá ciki nekik ha egy férfi főz, hozzá nyúl egy húshoz, mert az nem férfi.Meg azt is mondta Margó hogy nem mehet sehova csak Gusztival, de Guszti mehet akárhova, és Margónak nem áll jogában őt kérdőre vonni hogy jól járt és mit csinált. Meg a nők egyáltalán nem dolgozhatnak, a férjük kezeli a pénzt. Igaz hogy a férfiak minden szépet és jót vssz nekik de nem mindegy milyen áron. Ti mit gondoltok erről? Tényleg így megy ez náluk? Egyébként sok mindent helyesnek tartok a kultúrájukban Margó úgy fogalmazott hogy náluk ez teljesen normális. Náluk ez a normális. Pl az is egy jó dolog hogy a nők meg a férfiak szerepe be van osztva és így nincs félre értés csak azért túlzásokba ne essünk!! Azért ne úgy tekintsünk a nőre mint egy tárgyra!!

2023. márc. 21. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
20 évvel ezelőttig egy főként romák lakta városrészben laktam. Nekem az tűnt fel, hogy roma nőt sosem láttam autót vezetni. Azóta a környékre se mentem, nem tudom, most mi a helyzet.
2023. márc. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Arányokat nem tudom, de eléggé általános volt mindenfelé Európában, hogy a nőknek nincs szava. főleg falun. Ebben a tekintetben a romák nem valamiféle különleges emberek. Ahogyan északról délre haladunk a kontinensen, ez mind jellemzőbb.

Számos olyan úti filmet láttam már a tévében, ahol az olasz férfiak körül ülik az asztalt, az ételt készítő asszonyok csak utánuk esznek, legtöbbször állva. A tizenéves fiú ül és eszik, a 80 éves nagymama meg csak áll a konyhaajtóban.

De az élet minden területére igaz ez. Jellemzően ott, ahol a nő csak (?) háziasszony. Főz, mos, vasal, gyereket nevel. De még a munkába járó nőknél is gyakori jelenség.

2023. márc. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy 100 év lemaradásban vannak a többségi társadalomhoz képest. Majd behozzák. Kulcsárra meg keress rá smink nélkül, szerintem nem is csak egy vonóval van benne.
2023. márc. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 NTBS ***** válasza:
100%
Igen. Házi munkát férfi nem végez.
2023. márc. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem általános. Voltak roma munkatarsaim. Olyan is amelyik autót vezetett és 25 évesen még egyedülálló gyermektelen volt. -Látok a városban hosszú szoknyás fiatal roma nőket együtt férfi nélkül sétálgatni. Volt hogy boltban dolgoztam. Tömeg volt kiárusítás miatt. Egy nagyon csinos roma nő odajott hozzám. Kérdezte nem nagyon rossz, hogy dolgozni kell? Én néha irigylem őket. 2 gyerekem van. Szívem szerint többet vállaltam volna de kinezett volna a kornyezetem. Ők nem függenek ennyire az anyagiaktol. Kevesebbel is boldogabbak tudnak lenni.
2023. márc. 25. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
#5 igen, amíg a többségi társadalom finanszírozza nekik...
2023. márc. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!