Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aki nem hisz semmilyen termész...

Aki nem hisz semmilyen természetfelettiben, csak a tudomány jelenlegi állásában, és saját magában, az hogyan magyarázza a világegyetem tökéletességét?

Figyelt kérdés
Ugyebár a tudomány jelenlegi állása szerint volt egy nagy bumm (angolul „The Big Bang”), ami szerint a világegyetem egy rendkívül sűrű, forró állapotból és egy robbanás miatt alakult ki tökéletesre. Na most ez annyira nem ad magyarázatot semmire, az univerzum tökéletességére, az életre, hogy biztosan, és teljesen jogosan állítható, hogy nem ez miatt alakult ki tökéletesre a világegyetem. Ha felrobbantasz valamit, akkor abból nem lesznek tökéletes geometriai alakzatok, formák, csillagképek stb... Tehát akkor hogyan alakult ki a világegyetem?

2023. ápr. 9. 13:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nem tudhatjuk,hogy a világegyetem tökéletes.
2023. ápr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a világegyetem tökéletesnek tűnik, az főként az emberi észlelésünk és szubjektív értékelésünk eredménye. A világegyetem nem rendelkezik egy objektív, külső standarddal, amihez viszonyítva értékelhető lenne a "tökéletessége". Egy adott rendszer "tökéletességét" számos szempont alapján lehet megítélni, és ezek közül némelyiket az emberi felfogásunk határozza meg.


A tudomány jelenlegi állása szerint a világegyetem keletkezése az ősrobbanásból vezethető le. Az ősrobbanás után az anyag elkezdett terjeszkedni és lehűlni, aminek következtében kialakultak az első atomok és az anyag általános struktúrája. A világegyetem jelenlegi formája és struktúrája az ezt követő időszakban alakult ki, az anyag gravitációs kölcsönhatásai és a csillagok, galaxisok kialakulása során.


A "tökéletes" geometriai alakzatok és formák, amiket a világegyetemben megfigyelünk, többnyire az anyag gravitációs hatásának és szerveződésének köszönhetőek. A csillagok és galaxisok kialakulása során például a gravitáció hatására gömb alakúak, és a tér-idő görbületi tulajdonságai is meghatározzák az űr geometriáját.


Összességében tehát, bár a világegyetemben látható struktúrák és alakzatok lenyűgözőek és ámulatba ejtőek, nem feltétlenül kell feltételeznünk, hogy valamilyen "tökéletes" tervezés vagy kialakítás eredményeképpen jöttek létre. Egyszerűen csak az anyag és az űr fizikai tulajdonságainak kölcsönhatásaiból adódó jelenségek következményei.

2023. ápr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Az a feltevésed, hogy ami most van, az tökéletes? Ez eléggé candide-i hozzáállás, és semiképpen nem lehet igaz, max nincs elég tudásod hozzá, hogy belásd. Egészen biztosan lehetett volna ezt az egészet jobban is csinálni. :)
2023. ápr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Mégis milyen tökéletességre gondolsz? A világegyetem olyan, amilyen. Kb minden szempontból lehetne tökéletesebbet kitalálni.

Hogy csak egy példát említsek, egy tökéletes univerzumot minek tervezne meg úgy bárki, hogy az teli legyen meteorokkal, amik bármikor telibekaphatják az általa teremtett lények lakhelyét jelentő bolygót? Mi ebben a tökéletes?

2023. ápr. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Induljunk ki abból, hogy nem tökéletes az Univerzum:


1. Az Univerzum kezdetén, a Nagy Bumm után volt egy kis egyenetlenség. Ha ez nem lett volna, (és tökéletes lenne a világ) akkor ma mi nem léteznénk.


2. Egy rakás, élhetetlen bolygó van, ez sem a tökéletesség jele.


3. Mi szükség van fekete lyukakra: pontosabban, mi értelme annak, hogy ha ezek közelébe kerülne egy ember, akkor spagettivá nyújtaná? Ez hol lenne már tökéletesség?


3. Nem tökéletes az élővilág. Például felesleges, elcsökevényesedett szerei vannak az élőlényeknek. Vagy ott van a pávakakas faroktolla, ami a nemi szelekcióban játszik szerepet, viszont a túlélesi esélyeit rontja. Ez sem a tökéletesség jele...


4.De ami ezeknél is aggasztóbb, az a világegyetem ijesztő jövője:


[link]


Nincs tehát tökéletesség az Univerzumban. Tökéletlenség van.

2023. ápr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Akkor az érthetőség kedvéért hogyan lenne lehetséges, hogy egy robbanás következtében kialakul a jelenlegi világ, benne az élet és mi.
2023. ápr. 9. 13:37
 7/23 anonim ***** válasza:
Miért, az hogyan lenne lehetséges, hogy Isten megteremtette?
2023. ápr. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Ha felrobbantasz valamit akkor abból hogy lesz élet?
2023. ápr. 9. 13:40
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

A világegyetem az időszámításunk előtti kb. 13,8 milliárd évvel keletkezett egy hatalmas robbanás következtében. Ebben a pillanatban az egész univerzum olyan sűrűséggel és hőmérséklettel rendelkezett, hogy az anyag és az energia olyan forró és sűrű volt, hogy a mai ismert részecskék is csak később kezdtek kialakulni belőle.


A robbanás következtében az anyag szétterjedt és lehűlt, aminek következtében kialakultak az első atomok, majd a csillagok és galaxisok. Ezek az egymás közelében lévő csillagok gravitációs kölcsönhatásainak eredményeként kezdtek el szerveződni, a galaxisok pedig a kialakuló csillagok együttes hatásának következményeként formálódtak. Az élet kialakulása számos bonyolult biokémiai és evolúciós folyamat eredményeként történt, de a lényeg, hogy a Föld körüli környezet megfelelő feltételeket nyújtott a szerves élet kialakulásához.


Az, hogy az anyag és az energia hogyan alakultak a robbanás után, részben a termodinamika és a kvantummechanika törvényeinek következményei, valamint az univerzum terjedésének és hűlésének következményei.

2023. ápr. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Mennyi volt az esély hogy így alakul? Megsúgom nagyon kevés. Hogy az élet kialakul, egyáltalán az élet feltétel, arra még kevesebb.
2023. ápr. 9. 13:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!