Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyha a világ teremtője...

Hogyha a világ teremtője létezik, a kereszténység Istene, akkor Ő a téridőn és a világegyetem törvényei felett létezik? Tehát univerzum cuccokkal lehetetlen felfedezni. De valószínű, hogy létezik.

Figyelt kérdés

2020. aug. 25. 15:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Na szóval: Miért valószínű, hogy létezik?
2020. aug. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jézus Krisztus és a Biblia+a világegyetem összetettsége. Túl sok a véletlen és a szerencse mi? :DD ne röhögtess engemet, hogy csak a véletlen és a szerencse létezik...
2020. aug. 25. 16:15
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Éreztem, hogy kár ehhez a kérdéshez bármit is írni...
2020. aug. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 MBbpg ***** válasza:
52%

#1

1. Minden, aminek van kezdete, van oka is.

2. Az Univerzumnak van kezdete.

3. Következtetésképp az Univerzumnak van oka is.

Namármost ha a tér, az idő és az anyag valamikor létrejött, akkor ennek oka felül kell, hogy haladja a tér, az idő, és az anyag valóságát. Más szóval a kezdet oka szükségképpen határtalan, időtlen és immateriális. Valamint az ok logikusan egy személyben keresendő, hiszen egy személytelen erőnek nincs alkotó képessége.

A létezés primer okaként egy határtalan, örök, erőteljes személyt határoztunk meg, aki nekem legalábbis úgy hangzik, mint egy teista értelemben vett Isten.

Azt nem mondhatjuk, hogy idővel előkerül az Univerzum természetes oka - az olyan, mintha azt mondanám, hamarosan bebizonyítom, hogy én hoztam világra az édesanyámat. Ez márpedig elvi szinten kizárt.

2020. aug. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
#4 Amit itt előadtál az emberi korlátoltság gyönyörű példája, amivel a hétköznapi életben semmi probléma nincs, csak sajnos a tudomány nem éppen így működik, jelenlegi tudásunk szerint a fizika nem igazán követi az emberi logikát, amit itt előadtál.
2020. aug. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5-ös! Bizonyítsd be, hogy léteznek űrlények =) sőt, multiverzumok is. Nem sci-fi világban élünk :D
2020. aug. 25. 16:34
 7/12 MBbpg ***** válasza:
32%
#5 Csodálatos cáfolat, meggyőző érvek! Azonban a logika és az okság törvénye igenis áll. Ha szerinted ez nem így van, bizonyítsd kérlek! 🙃
2020. aug. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

"5-ös! Bizonyítsd be, hogy léteznek űrlények =) sőt, multiverzumok is. Nem sci-fi világban élünk :D"

Ez mégis hogyan jön ide és ki állította, hogy léteznek?

2020. aug. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A tudomány állította.
2020. aug. 25. 16:43
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
Ilyet nem állított a tudomány, de ne zavarjon.
2020. aug. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!