Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Falusi közegben nagyon menőnek...

Falusi közegben nagyon menőnek számít a b.zizás?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, hogy ha ilyen kistelepülésen vagyok bográcsozni vagy iszogatni mindig előkerül az LMBTQ téma és megy a b.zizás. Az az igazság a legnagyobb részük nem is találkozik melegekkel, de annyit foglalkoznak velük, mintha nem tudom milyen fontos lenne ez a téma.

2023. ápr. 30. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
városi közegben nagyon menőnek számít a bzik istenítése?
2023. ápr. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Én Budapesten nőttem fel. Az általánosban és a gimiben is rendszeresen leb*ziztuk egymást. Még akár barátilag is: "Lejössz ma focizni, b*zi?". Akkor még híre-hamva nem volt az LMBTQ-nak.
2023. ápr. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

Inkább baráti társasága válogatja.


Nálunk nem szokott szóba kerülni, de ettől függetlenül nem csipázzuk őket..

2023. ápr. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom... faluban még nem éltem. Mindig városban életem, 18 évig Budapesten. De sosem volt kimondottan téma a homoszexualitás a mindennapokban. Nincs is olyan ismerősöm, akiről tudnám, hogy az lenne.

Falun el tudom képzelni, hogy mivel kevesebben élnek, jobban ismerik egymást az emberek, kevesebb a történés, jobban el vannak ezzel foglalva. Aztán persze lehet hogy ez is csak egy sztereotípia részemről...

2023. ápr. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Nem minden faluban és nem menőség miatt, de valóban gyakran előfordul ez a téma. Én ezt leginkább az olyan falvakban tapasztalom, ahol a lakosság jelentős hányada idős (50+) és/vagy ingerszegény környezetben él. Nincs annyi pörgés mint városban, ők tesznek-vesznek a ház körül, elmennek ide-oda és nézik a tévét. Nem áll érdekükben az, hogy utánajárjanak a dolgoknak, megvizsgálják több szempontból stb. mert nem érinti őket. A tv mondja, az úgy van és van min háborogni. Ehhez azért az is hozzájárul, hogy más korszakban nevelkedtek, más értékrendjeik voltak, és nem, vagy csak nehezen tudnak azonosulni a mostani világgal.

Illetve városban is rendszeresen téma ez a dolog, de nyilván egy nagy területű, több tízezres lakosú városban jobban eloszlik az előfordulás, így ritkábban is találkozol vele, mint egy 6-7 utcás kis faluban.

2023. ápr. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Vidékei vagyok, ha b*zizunk akkor az kb, mint amikor hülye gyökérnek nevezzük a másikat,nem lmbtq téma. Van a faluban olyan aki nyíltan meleg, senki sem bántja
2023. ápr. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%
Az a vicces, mikor ilyen buz.izós közegről utólag tudom meg, hogy meglepően sokuk meleg, de csak később, más közegben vállalta fel.
2023. máj. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!