Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A főbb hivatalos Angol nyelvű...

A főbb hivatalos Angol nyelvű országok mellett milyen olyan területek, országok vannak, amelyek beszélik az Angolt?

Figyelt kérdés

Jelenleg 19 éves vagyok.

25 éves koromban azt tervezem, itt hagyom a szülőhazát, és új életet kezdek egy távolabbi országban.


Jelenleg az Angolt majdnem folyékonyan beszélem, kisebb szókincs hiányában.


Környezetvédelmet tanulok, emellett a fitness terén is sok ismeretem van.


Mely országok azok, amelyekben biztonságos és stabil életet kezdhetnék?


Esetleg akadnak olyan országok Amerikán kívül, ahol kisebb-nagyobb területeken Angolul beszélnek?

(Angol negyedekre gondolok, ahol az angol nyelvű emberek többségben élnek)


Nekem nem okozna gondot új nyelv tanulása, ameddig az Angollal is boldogulok.



2023. máj. 17. 08:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
96%
Az előbb felsoroltakon kívül: India.
2023. máj. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
63%

Azért közben magyarul se kéne elfelejteni...


Angol nyelvű országok - angol nyelvű országok

beszélik az Angolt - beszélik az angolt

az Angolt majdnem folyékonyan beszélem - az angolt majdnem folyékonyan beszélem

Angolul beszélnek - angolul beszélek

Angol negyedekre gondolok - Itt kivételesen jó nagybetűvel, de csak azért, mert mondat eleje.

az angol nyelvű emberek - Itt meg (valószínűleg véletlenül) végre helyesen írtad.

az Angollal is boldogulok - az angollal is boldogulok (Igen, csak életlen volt az előző...)


"majdnem folyékonyan beszélem, kisebb szókincs hiányában"

Ez nem egy jól megfogalmazott rész...

2023. máj. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
44%

12!


Ha szotarprogram van a gépen simán nagybetűvel fogja irninaz Angolt. 🤗 Ettől még érthetően írt.

2023. máj. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

"még elég messze van hogy bárhova kiköltözzek, jelenleg információt próbálok szerezni, hogy később könnyebb dolgom legyen"

Később más lesz a helyzet, nem az, mint most, úgyhogy ne most érdelődj, hanem majd akkor, amikor már mehetnéked van. Könnyebb dolgod meg akkor lesz, ha ott maradsz ahova születtél. Ha ott nem tudod megtalálni a helyedet, máshol se fogod.

2023. máj. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
+ Gibraltár
2023. máj. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Alex Fly ***** válasza:
91%
Indiában is a sok hivatalos nemzeti nyelv mellett az elfogadott közvetítő nyelv az angol. De kvázi ugyanez a helyzet Kínában is: az elterjedt nyelvjárások között az angol a közvetítő nyelv...
2023. máj. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

#12.-ik


Bocsi, de ez nem egy magyar helyesírási verseny... Ha el tudtad olvasni amit írtam, az biztos azt jelenti hogy érthetően fogalmaztam. Azon meg nem hiszem hogy muszáj leragadni hogy más kis vagy nagy betűvel ír-e egy-egy szót.

Köszi a válaszokat, már aki használható infóval szolgált. 😀

A nyelvtanárokat meg csókoltatom.

2023. jún. 12. 08:23
 18/21 anonim ***** válasza:
82%

Az EU-n belül jelenleg Írország, Málta és Cyprus. Illetve a lakosság jól beszéli még Hollandiában és a Skandináv országokban.


Ha érdekel a Távol-kelet akkor Szingapúr nagyon jó, sok lehetőséggel. Illetve Hongkong is ilyen, ezt még senki nem említette. De Hongkong esetében figyelembe kell venni, hogy nem teljesen önálló, hanem Kína "autonóm" része, és ha te olyan ember vagy mint én, hogy fontosak neked a szabadságjogok, meg a demokrácia, akkor nem a legjobb hely, mivel Kína módszeresen számolja fel Hongkong demokratikus berendezkedését.


A Karib-térségben sok állam ahol hivatalos az angol, és Brit tengerentúli terület. De ezekben inkább nyaralni, vagy adót csalni jó, élni kevésbé.


Afrikában vannak még ilyen országok. Hát nem is tudom... szerintem nehezen megszokhatóak a Fekete-Afrikai országok.

2023. nov. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

"érthetően fogalmaztam"

Nem, ez a rész például érthetetlen:

"az Angolt majdnem folyékonyan beszélem, kisebb szókincs hiányában"

2023. nov. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Reméljük, a kérdező angolul jobban tud, mint magyarul.
2023. nov. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!