Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldön dolgozó magyarok,...

Külföldön dolgozó magyarok, milyen a nyelvtudásotok szintje? Mit dolgoztok? Mennyire kell ahhoz jól tudni a nyelvet, hogy szellemi munkát találjon az ember?

Figyelt kérdés
Ausztria érdekel elsősorban. Régóta keresek olyan munkát, ami nem fizikai. Már nem vagyok fiatal.
2023. máj. 28. 07:17
 1/4 anonim ***** válasza:
B2-es szinttel nem gond a munka meg a mindennapok, a szakmai rész lehet komplikáltabb, föleg kezdezben. Én mérnökként dolgoztam.
2023. máj. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem B2. Talán C1 is. Akkor az lehet a baj, hogy nincs piacképes tudásom? Általános ügyintézőként, aktatologatóként tudnám magam elképzelni, de egyebet nem tudok felmutatni. Egyetlen egy szellemi pozícióról nem jeleztek vissza, pedig most is hiszem, hogy el tudnék látni ilyesmit. Miben látod a sikertelenségem okát?
2023. máj. 28. 09:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Elöször is, milyen végzettséged van?

Másodszor hol és hogyan jelentkezel?

Harmadszor, eddig hol és mit dolgoztál?


Én ugyan Németországban élek, itt általános ügyintézö, de föleg "aktatologató" munkakör nincs. Konkrétabb elképzelésekre van szükség részedröl, arra azonban fel kell készülnöd, hogy errefelé tényleg rendesen doglozni kell, még egy aktatologató munkakörben is, nem cigiszünet, kávézás, pletykálgatás van.

2023. máj. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gyakorlati fizikai munkára elég a B2, de szellemihez C1-C2 elvárt
2023. máj. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!