Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Albérlő bajok. Mit tennétek a...

Albérlő bajok. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Szüleimnek volt annyi megtakarításuk,hogy egyetemre menéskor tudtak egy 1+2 szobás lakást venni hitelfelvétellel. Párom és magam mellé még 3 fő költözött be. A nagy szobába ketten, a kicsiben 1 fő,a 3.ban pedig mi ketten lakunk. Az egyik srác néha 5-10 napos késéssel hozza a pénzt,sose takarít,kikoptatja az ágyat 1 éve alatt,sok a baj vele,mindig itthon gépezik,tévézik..mondjuk kamu BTK szakon meg is teheti ezt. Az másik szobában lakó ember meg néha 4-5 embert is felhoz a lakásra,és néha fél hónapos késéssel fizet és sokallja az albérleti díjat...közben pedig alig lehet kijönni ebből a pénzből (18000 Ft rezsivel Alföldön),ha mindent befizet az ember,semmi se marad már.Nem a biznisz miatt csináltál szüleim.

Szóval a gond az lenne,hogy ismerősök,"barátok". A 3 emberből 1 tényleg barát,a másik kettő zavaró, főleg a nagy szobában levő. Viszont mivel ismerősök, így nem is lehet mondani csak úgy,hogy nem kívánatos személyek...ti mit tennétek? Várnátok,hátha változnak? Vagy mit? Néha olyan rossz,mert más 1,5 éve így megy ez lassan és ha normális emberekkel laknék együtt (mint pl. a párom és a másik emberke) azzal semmi gond se lenne, nem enne a stressz,hogy én takarítom a konyhát,fürdőszobát,szobát és aztán másnap már minden tiszta dzsuva.:S


Köszi előre is...


2010. okt. 12. 14:08
1 2
 1/14 anonim válasza:
40%

A valaszadok kb 40%-a azt fogja mondani, hogy beszelj a fejukkel, mert ez igy nem mehet tovabb!

A maradek azt h, mondj fel nekik, talalj ki valamilyen okot.

Meg majd mondanak olyat is h,nekem is hasonlo problemaim vannak, meg h. csereld el a lakast kisebbre :)

2010. okt. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Az üzletben nincs barátság. Okés, hogy barátok, haverok, de a szabály az szabály, le kell ülni velük beszélni, hogy tartsák be a határidőt, meg osszátok fel, ki mikor takarít. Aztán ha ezután sem megy a dolog, akkor tegyétek ki őket. Szerintem megváltozni nem fognak.
2010. okt. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket az elején kellett volna kikötni szabályzat formájában. Ha valaki nem tartja ehhez magát, annak el kell mennie. Ennyi idő után már nem egyszerű elfogadtatni egy új házirendet. Ha nem akarod, hogy ott lakjanak, akkor ezt egyenesen mondd meg nekik. Ha igazán a barátaid lennének, nem hoznának ilyen helyzetbe.
2010. okt. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Na ezért nem mennék közös albérletbe...

Én ultimátumot adnék, vagy fizetnek rendesen és mindent megcsinálnak vagy mehetnek. Na és ha ismerősök? Úgy látszik nem nagyon foglalkoznak veled, meg a te érdekeiddel, akkor neked miért kéne figyelembe venni az ő helyzetüket és mindent eltűrni?

2010. okt. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Javitom :Talalj ki valamilyen okot es mondj fel nekik.
2010. okt. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát én összehívnám a tisztelt lakóközösséget,hogy amennyiben nem változik a helyzet,mindenki kereshet magának más lakhatást,ha haver,ha nem.Beszéljetek meg egy dátumot,amikor le kell tenni a pénzt és attól nincs eltérés,fél hónapok meg ilyenek,még fél nap se nagyon.Ha nem tetszik,mindenki mehet haza anyukához,aki szintén nem fog utánuk ganézni ingyen,mert gondolom felnőtt emberekről van szó.Te meg 6 normálisat fogsz találni a helyükre,nyugi.
2010. okt. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mi is pont ugyanígy költöztünk össze a párommal, nekünk is vannak albérlőink, tudom miről beszélsz. Hogy mit csinálj? Ne itt panaszkodj, hanem üljetek le úgy, hogy mindenki ott legyen, tisztázzátok a szabályokat, és közöld, hogy ha nem fizetnek időben, ki lesznek rakva. Hiába ismerősök, ezt sajna csak így lehet, mert a fejedre nőnek. Mi konkrétan írtunk egy szerződést, amiben minden ilyesmi benne van, lehet rá hivatkozni.
2010. okt. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Szolj neki finoman..hogy kap egy kis időt hogy megváltozzom ha nem akkor sajnos uj helyet kell keresnie.

Én egyszer jártam igy albérlökkel hasonlo szituba egy hónapot adtam neki és sikerült össze szednie magát..azota is bérli a lakásomat!

2010. okt. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Tavaly amikor mindenki beköltözött,ki lett kötve hogy ki-mit csinál és 20000x elmondom,hogy főzés után legyen szíves eltakarítani a gáztűzhelyről az odafröccsent kaját -és nem érti meg egyszerűen! Az ok pedig amiért én eltakarítom (persze nem azonnal),egyszerű: nem akarok mocsokban élni. Köszönöm szépen a válaszokat!
2010. okt. 12. 14:26
 10/14 anonim ***** válasza:
Pedig magadnak tennél jót, ha egy darabig kibírnád. Én vagyok az, aki dettó ugyanilyen helyzetben van. Eleinte nálunk is úgy volt, hogy otthagyta a tűzhelyen a kajamaradékot, nem mosogatott. Megcsináltam, mert én sem akartam mocsokban élni, de aztán meguntam. 1 hét elég volt hozzá, hogy összetakarítsanak maguk után.
2010. okt. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!