Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elköltöztem egy albérletből...

Elköltöztem egy albérletből (nem volt albérleti szerződés), de néhány cuccomért (kb.60. 000 Ft érték) később akartam visszamenni egy nappal. A másik albérlő viszont nem akarja visszaadni őket. Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
A tulajdonos nem tudott az ott tartózkodásomról, a bérlő csaj, aki szintén ott lakott lakótársnak vett maga mellé. Én rendesen fizettem neki mindent, de haragosan váltunk el.
2011. okt. 31. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Jogilag nem sok mindent, kivéve, ha számlákkal tudod bizonyítani, hogy az adott cuccok hozzád tartoznak. De ekkor is necces a bíróságra menni, mert ha a tulaj fülébe jut a dolog, akkor lehet, hogy nagyobbat szívsz...
2011. okt. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért is szívna nagyobbat? Ez engem is érdekel!
2011. okt. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Mondjuk kérheti a lakbért tőled is, mivel használtad a lakását. Az pedig tök mindegy, hogy illegálisan te mit szerveztél a másik bérlővel...
2011. okt. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Esetleg mondhatod a másik bérlő csajnak, hogyha nem adja vissza a cuccaid, akkor feljelented az apeh-nél, mivel gondolom nem adózott a lakbéredből. Vagy esetleg ne egyedül menj vissza, hanem vigyél magaddal egy határozottabb fellépésű valaki, édesapád akár.
2011. nov. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Ha kiderül a dolog - például elmondod a tulajnak teljesen jószándékúan :) - hogy ott laktál a lakásban és fizettél érte, akkor az bérlő kerül bajba aki maga mellé vett. Ugyanis a legtöbb bérleti szerződés tartalmazza azt a pontot, hogy harmadik félnek nem adhatja ki a lakást. Nos próbálj evvel érvelni, lehet hogy a haragos lánynak megjön az esze. Ha nem, menj el a tulaj után és együtt kérjétek őt számon.
2014. márc. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!