Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy álljak neki az általános...

Hogy álljak neki az általános műveltségem fejlesztésének? 22/l

Figyelt kérdés
Utóbbi időben határozottan érzem, hogy műveletlen vagyok (politika, történelem, művészet), főleg abban a közegben amibe kerültem. Szeretnék ezen változtatni és tájékozott lenni. Elkezdtem podcasteket hallgatni meg kitűztem pár filmet és könyvet amit mindenképp elolvasok, de olyan nehéz nekiállni, mert úgy érzem kéne “eleje és vége”, hogy jól megértsem pl.: a politikai témájú podcasteket, vagy éppen felismerjem az építészeti stílusokat. Ti hogy állnátok neki? Történelmet miből tanulnátok?

2023. júl. 11. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Olvass!


Ne össze-vissza podakármiket, hanem értelmes, nyomtatott könyveket, amit még valóban a műveltség bővítése céljából írtak.

(művészettörténet esetén pl. az sem baj, ha régiek)

2023. júl. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Első körben olvass zanzásított dolgokat: 100 híres festmény és tsai. Erre tudsz továbbiakat építeni, pl. impresszionizmus. Történelemből összefoglalókat, majd további témákat kivesézve, és így tovább. Ha podcasten hallasz valamit, amit nem értesz, írd fel, olvass utána.
2023. júl. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyénfüggő; adhatok tippeket, de nem biztos, hogy neked beválnak. Például olvasd át az általános iskolai tankönyveidet. Lehet, hogy "gyermeteg", de összefoglalják röviden a lényeget.


Én pl. szeretem a klasszikusokat és a kultúrát, ezért szívesen nézek régi filmeket, olvasok régi regényeket... stb. De ha te nem, akkor neked kínszenvedés lesz. Az se baj, ha inkább a kortárs dolgok érdekelnek, hiszen most élünk, nem a múltban :)

2023. júl. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Ja és ami a politikát illeti, ott a híroldalak rendszeres látogatása segít a legjobban.


De mindenre igaz, hogy ha alapvetően nincs meg az érdeklődésed, akkor nem fog menni. Nem baj, ha nem ismered a filmművészetet, ha közben meg mondjuk kívülről fújod a sörkészítési technológiákat. Abban legyél jó, amit kedvelsz.

2023. júl. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Ne erőltesd, maradj önmagad.
2023. júl. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
38%

Hallgass Apu azért iszik mert te sírsz felvételeket. Néha kissé vulgáris, de rengeteg dologra kitérnek (művészet, történelem, politika) a mai közélettel összefüggésben.

De ezt inkább akkor érdemes, ha már szereztél egy alapvető tudást, műveltséget a világról.

2023. júl. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Puzsèrt semmikèpp se hallgass.
2023. szept. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!