Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » "Tartalommegértés" olvasás...

"Tartalommegértés" olvasás közben fejlesztése?

Figyelt kérdés

Helló.


Hát az a helyzet, hogy én nagyon elhanyagoltam az olvasásokat, kifejezetten nem szerettem olvasni főleg rengeteg oldalas könyveket, nem voltam oda érte. Nem is olvastam annyira könyveket. És én most érzem azt, hogy meg is van a hatása. A könyv tartalmát nem értem meg, gondolatokat se értem meg például könyveknél vagy egyéb MÉMeknél. Még a fogalmazásom se az igazi Szeretnék ezen változtatni. Az a célom, hogy nyáron minél több könyvet elolvassak úgy, hogy megis ÉRTSEM.


Tehát most az a helyzet, ha én elolvasnék egy 300 oldalas regényt, akkor tartalmat, gondolatokat egyéb kifejezéseket nem érteném meg. Csak olvasom, olvasom, semmit se jegyzek meg belőle. Hogyan lehetne fejleszteni a "tartalommegértést, ha már alig tudom meg a tartalmakat.


Őszinte válaszokat szeretnék, mert ez nem a humor kategória. Köszi.



2018. máj. 31. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Novellákkal kezdd, lehetőleg mai témákkal. Próbáld utána a saját szavaiddal megismételni. Ha van lehetőséged, részleteket beszélj meg valakivel.

Kisregényekkel folytasd. nagy regényfolyamok és bonyolult lelki drámák ráérnek később. A múlt századiak is, mert ott a szóhasználattal és mondatszerkesztéssel lesz gondod.

Aki rájön a mulasztására és pótolni kívánja, nincs mit szégyellnie. Ellenkezőleg, tiszteletre méltó, különösen, ha képes végig csinálni.

2018. máj. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a tipped. Továbbra is várom más tippeket
2018. máj. 31. 15:56
 3/3 TappancsMancs ***** válasza:

Ha érdekel a történet akkor simán megjegyzed és érted is. Egyszerű regényekkel kezdjed és ne pl filozófiai vagy tudományos dolgokkal.


Interneten újságcikkeket is olvashatsz mivel azok rövidek és csak kicsit összetett a mondatok terén.


Regénynél arra figyelj ami történik, ki hova ment, mit csinált, ki kinek mit mondott...


Meg nem kell egyből egész napot olvasással tölteni.

2018. jún. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!