Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Honnan tudják hogy Petőfi...

Honnan tudják hogy Petőfi Sándor 1949 július 31 meghalt és nem valahol máshol élete tovább világát?

Figyelt kérdés
Ha nincs holttest nincs eset.

2023. júl. 22. 14:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Mondjuk például mert látták volna utána is.
2023. júl. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Akkor veszett nyoma végleg.
2023. júl. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Sehonnan, csak találgatnak.
2023. júl. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Hát 1949 július 31-én már szinte biztos,hogy halott volt.Nem élte tovább az életét sehol sem.Furcsa is lett volna egy 126 éves ember..
2023. júl. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
32%

1949

?????

2023. júl. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
#4 & 5 Ti még soha nem ütöttetek mellé? Tény, hogy kiírás előtt a kérdező ellenőrizhette volna a kérdést, de ilyenkor mindenki azt látja, amit írni akart, és nem azt amit írt. Ez teljesen megszokott, de a számokat nem ellenőrzi a helyesírás-ellenörző.
2023. júl. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem valami lakatlan szigeten bulizik 2pac-al es Elvissel egyutt.
2023. júl. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%
van pár feltételezés, de még mindig annyi csak a hivatalos hogy eltűnt. jól írják, látnia kellett volna akkor a későbbiekben valahol valakinek, hamarabb is születtek volna sztorik, nem csak a mondás hogy eltónt mint Petőfi a ködben
2023. júl. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
27%

Úgy látom hogy itt egyes válaszolók nagyon nincsenek képben.

Akkoriban ha egy embert innen fogolyként Oroszországba vittek ott az emberek nem tudták róla hogy kicsoda és nem is nagyon érdekelte őket, pláne ha idegen nyelven beszélt . Verseket írni meg orosz nyelven egy magyarnak nem egyszerű még ha több évig ott lakik akkor sem.

Nem véletlen az sem hogy az anyja sírját kegyeletsértési okokra hivatkozva nem engedik feltárni, hiszen abból DNS mintához lehetne jutni.

"Amúgy meg milyen hülye némelyik antropológus professzor, hiszen egy férfi csontvázat is képtelen megkülönböztetni egy nőitől"

Nem állítom hogy Petőfi sírját találták meg Barguzinban, de 100%-ra biztosra nem zárható ki. Tök mindegy hogy ki mit gondol....

2023. júl. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Koromnál fogva én végigkövettem a kazánkirály Morvai kutatásait Barguzinban, meg az egész hercehircát Petőfi körül. Nem volt meggyőző. Vártuk, hogy valami cáfolhatatlan bizonyítékra bukkan, de ez nem következett be. Ezért is nem engedték a hatóságok Hrúz Mária sírjának megbontását a Fiúmei úti temetőben, nem pedig azért, mert a hatalom titkolt valamit. Nem volt indokolt.

Tény, hogy Petőfi holttestét nem találták meg Segesvárnál. Tény, hogy van tanúvalommás olyantól, aki látta holtan. Ha uygan őt látta. Tény, hogy a felesége sokáig kerestette.

De... tudtommal nincs bizonyíték arra, hogy az oroszok egyetlen magyar foglyot is Szibériába szállítottak volna. Petőfi ellen a Habsburg-kormány körözést adott ki, tehát ha élve elfogták volna, valszeg átadták volna a Habsburgoknak. Szibéria Segesvártól (Románia) szerintem több hónapnyi szekérútra lehet (fogalmam sincs mennyire, de marha messze). Közben váltani kell a lovakat, stb. Utak sincsenek egyébként a legtöbb Szibériai városba még manapság se. Érdemes lenne megnézni, volt-e akkoriban egyáltalán járható út Romániából Barguzinba. És hogy azt kibírta-e volna szekéren egy súlyos sebesült.

A másik probléma Petőfi természete. Eléág jól ismerjük őt a politikai pályafutása, és főleg a költészete alapján. Nagyon nem rá vallana, hogy békésen elédegél Szibériában, távol a hazájától, meg se tudakolva, hogyan végződött a segesvári csata, vagy egyáltalán a szabadságharc, azaz, semmiféle kontaktot nem próbált volna meg teremteni a bajtásaival, barátaival, legfőképp pedig feleségével és a pici fiával. Ez annyira nem Petőfire vall, hogy sztem már csak ennek alapján is kizárhatjuk Morvai Barguzini Petőfi-elméletét.

2023. aug. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!