Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nincs támogatás azoknak,...

Miért nincs támogatás azoknak, kik szilárd tüzelő anyaggal fűtenek, nem gázzal?

Figyelt kérdés
Konkrétan ahol a vezetékes gáz nincs bekötve.
2008. dec. 31. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
8%
Na, hát ezért.
2008. dec. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, de a cinikus válaszaid tarsd meg magadnak!
2008. dec. 31. 15:39
 3/8 anonim ***** válasza:
26%
fütsetek gázzal,ami sokkal drágább és kaptok rá egy kevés támogatást.ja hogy igy olcsóbban kijöttök? tipikus magyar ember,neked se jó semmi
2008. dec. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Egyszerű: nincs rá pénz. A gáz még mindíg drágább (sőt egyre inkább az lesz), mint más szilárd tüzelőanyagok. Ennélfogva a drágábbat támogatják, és kész. Jó volna, ha mindenki kapna pénzt, de a világ nem így működik! Semmi értelme hőbörögni. Egyébként örülj, hogy van lehetőséged pl fával fűteni, mi is vettünk kazánt egy éve, mert sokkal olcsóbb, mint a gáz. Szóval még így is jobban járnak azok, akik fával fűtenek, mert hiába mondják, hogy "én szegény vagyok", ha gázzal kéne fűteni, akkor még szegényebbek lennének...
2008. dec. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Úgy látom nagyon sok az "okos" ember!

Abba bele sem gondoltok, hogy nem jókedvünkben fűtünk szénnel vagy fával!

Az én estem a következő:

Egy kis faluban élek ahol a gáz bevezetésekor még nem volt saját házam és utánna is csak olyat tudtam venni amiben nincs bent a vezetékes gáz ezért vegyestüzelésű kályhákkal fűtök. Viszonylag egyszerű kiszámolni, hogy mennyibe kerülne a korszerűsítés. Gázcsonk mérőóráig kb 150-200 ezer, gázterv kb.néhány 10000, radiátorok 6 helyiségbe min.110000, gázkazán kb.150000, gázkémény kb. 50000, anyag szükséglet kb.100000, munkadíj legalább 150000, összesen kb. 700000 Ft. Ezekután gondolom nem kell bizonygatnom, hogy nem szórakozásból fűtők szilárd tüzelővel. Ehhez még hozzátartozik, hogy 1mázsa EP2-es szén 3900Ft volt decemberben mert januártól ez is drágább ugyanis erre is jövedéki adót vetettek ki mert biztos úgy gondolják hogy élvezeti cikk mint a cigi vagy az ital, a lengyel borsó szén 4700Ft az akácfa 2500Ft. 1mázsa EP2-es szén 2 kályhába ilyen hidegbe kb. 3 nap és ráadásul nincs is egyenletes meleg. Ezekután mondja valaki azt, hogy olcsó. Én úgy gondolom, hogy nem a gázzal fűtőktől sajnáljuk a támogatást hanem a kettős mércét nem értjük, ami például a panelprogramnál is látható volt. Én is fizetek adót így én is kaphatnék vissza belőle.

És hogy a kérdésre is válaszoljak szerintem azért csak a gázt támogatják mert ugyan azt megcsinálják mint annak idején a olajfűtéssel mikor már szinte mindenki azzal fűtött akkor emelték az árát, így lesz (van) ez a gázzal is. Azonkívűl Putyin cárnak és a gazpromnak kell a fogyasztó.

2009. jan. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na végre van aki reállisan látja a dolgot!! Sok okos (tisztelet a kivételnek) nem lát tovább az orránál! Érdekes módon akkor nem reklamáltak mikor fillérekből fűtötték ki a házaikat, sajna nekünk akkor is maradt a szén meg a fa. Még mindig van olyan település ahova a vez. gáz nem ért el! Az ilyen okoskodóknak ott kellene lehúzni 1-2 fűtés szezont biztos megváltozna a véleményük!
2009. jan. 3. 11:01
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Végre nem csak én kérdezgetem ezt mindenhol! Ez tragédia egyébként. A mi fizetésünkből levonják a halom pénzt, hogy odaadják annak, aki gázzal fűt.

És a legszebb, hogy mindenki azt hiszi, hogy fával olyan olcsó fűteni.

Egyszer csináltam egy kimutatást, hogy mennyibe is kerül, aztán egy újságíró jól lehurrogott egy cikkben, hogy bizony még mindig a fával fűtés a legolcsóbb.

Persze.

Csakhogy mennyi extra költség, meg munka van vele, azt már senki nem számolja.

Megáll az eszem.

Amúgy tényleg sokat gondolkodtam már rajta, és arra jutottam, hogy az kellene csinálni, hogy vagy ne kapjon senki, vagy aki nem vesz igénybe gázár-, vagy távfűtés támogatást, az kapjon legalább egy fix összeget fűtéstámogatásként.

Egyébként nekünk úgy havi 35-40e Ft-ba kerül a fűtés + munka. És csak nappal van meleg.

Kíváncsi lennék, hogy másoknak mennyi a gázszámlája, vagy a távfűtés számlája.

Esküszöm össze kellene fogni a fával fűtőknek, és kiharcolni valamit.

2009. jan. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Ezt a kérdést már jópárszor én is feltettem.Hiszen miért nincs gázunk?mert nem volt pénzünk befektetni.Azt mondjátok drágább a gáz,mint a szilárd tüzelés.Két fvar fa ára több,mint kétszázezer Ft.Vágasd össze:10000-20000Ft.Hasogasd össze,pakold a helyére.Fűtsed be a rég kihűlt lakásodat,mennyél le bizonyos időközönként rakni a tűzre/hideg van kint,füstös leszel,piszkos leszel/.Takarítsd a kazánodat legalább hetente,akéményedet havonta.De jó móka!Főleg mikor kátrányos lesz a kéményed és le kell bontanod,hogy megvehesd bele azt a drága acél csövet!Vagy vegyünk szenet,nézzétek már meg mennyibe kerül!Igaz,attól bátrabban elmehetünk itthonról és akkor agyerekeink nem a kihűlt lakásba érnek haza és folytathatják ők a fűtést,ami ugye azért nem veszélytelen?Arról pedig ne is álmodjunk,hogy télen egy napnál hosszabb időre elhagyjuk a lakást,mert hát a vízcsövek...?Ja,és vegyem az5000Ft-os gázpalackot havonta,plussz fizetem a villanybojlert és hétvégén este már nincs melegvizem.Ezzel szemben Te gázzal fűtő mit csinálsz?Egyszer felkapcsolod,néha állítasz a hőfökon és éjjel nappal melegbe vagy .Egy ismerősöm nagyobb lakásbakevesebb pénzt költ gázzal fűtésre,mint mi fával.Hogy is van ez?Ne mond,hogy tipikus magyar,mert én megértem,hogy nem olcsó a gáz,de Te,nem Te vagy véletlenül a tipikus magyar?Gondolkozz el rajtamikor a melegbe kényelmesen ülsz én pedi veszem a kabátomat,hogy kimenjek a hidegre,v.éppen a gyerekemért aggódom,nemgyújt e magára valamit.Nem elvenni akarjuk Tőletek,hanem úgyérezzük nekünk is jár.
2011. szept. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!