Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek is néhányszor...

Szerintetek is néhányszor túlságosan a pénzre és a hírnévre mennek ezek a híres pszichológusok, orvosok mint Máté Gábor, Feldmár András, Csernus Imre?

Figyelt kérdés

Egy éve hallgatom őket, a legelső podcastjüktől a maiakig sokat meghallgattam tőlük, és olyan mintha 20 éve ugyan azt mondanák el minden egyes alkalommal, és valamikor pénzt kérnek el azért, hogy ismételten ugyan azt mondják el a közönségnek.


Máté Gábor azon az állásponton van hogy a társadalom az embereket minél jobban megakarja betegíteni, hogy több pénz zsebeljenek be a cégek. Azt is hogy a telefonokhoz függőek legyek az emberek, az egészségtelen ételekhez is. Szóval az egész a pénzre megy.


Megvettem, kikölcsönöztem a könyveit és teljesen ugyan azok vannak leírva, mint amiket elmond a youtubeon ingyen, pár óra alatt meg lehet hallgatni őket.

És olyan amerikai sablonos tanácsokat oszt a könyveibe, mint a pl

(már nem emlékszem rá, mert nem maradt meg bennem, pedig többször is elolvastam) 5 k betűvel kezdődő gyógyítás. Nem akarok kötözködő lenni, de olyan randomnak tűnt az egész gyógyítási rész néhány tippen kívül, mintha helyben csak úgy leírtak valamit.

A podcastekben olyan az előadás módja mint egy mindent tudónak.

Nem rég csinált egy interjút Prince Harryvel, amit nem értek hogy minek kellet a hírneven kívül. Az indok az volt hogy ezzel akarták azt bemutatni hogy beszélgetni kell a problémákról, de még sem nyilvános a videó, csak egyes jelenetek vannak fent ingyen. (Nem mintha személyesen annyira érdekelne az a videó)


Csernus Imre olyan mintha egy színházban játszana egy szerepet. Azt hiszem egyszer mondta, hogy csak a hírnévért akarta hogy eljusson az üzenet mindenkihez, hogy mik a bajok Magyarországon. De akkor minek folytatta ezt a stílust, miután híres lett?


Feldmár András a Szavakon túl interjújában két hónappal ezelőtt mondott olyanokat amik direkt vita keltőek, egyaránt rendkívül felelőtlenek. "Szerintem sokkal egészségesebb gyilkosnak lenni, mint öngyilkosnak"

Elég furán fejtette ki. És még hasonló kiakasztó mondatokat hallottam tőle a többi videójából.


Mindhárman mondtak olyanokat, amik sokat segítettek nekem meg másoknak is, de ezek miatt egyre unszimpatikusabbak.


Nektek mi a véleményetek ezekről?



2023. aug. 16. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"Megvettem, kikölcsönöztem a könyveit és teljesen ugyan azok vannak leírva, mint amiket elmond a youtubeon ingyen, pár óra alatt meg lehet hallgatni őket."


Ha a pénzre menne, akkor nem lenne mindez elérhető ingyen is. Nem feltétlen az a cél, hogy mindent meghallgass és megvegyél egy adott embertől. Minél többször ismétel egy gondolatot, annál több emberhez jut el a mondanivalója. Nehéz és nem is feltétlen lehet folyamatosan új ötletekkel előállni, mert vannak fontos gondolatok, amiket érdemes évtizedeken át rágni. Szerintem az a jó, ha ezek elindítanak benned egy folyamatot, amin aztán önállóan tudsz tovább gondolkodni és kutakodni. Nem feltétlen jó, ha minden gondolatunkat egy adott embertől szerezzük.


De ez így van minden területen. Pl régóta követem Richard Dawkins munkásságát, mert szeretem hallgatni, de sokszor már unalmas, mert ugyanazokat az anekdotákat ismétli 20 éve. Vagy Harari is minden egyes előadásában és interjújában ugyanazt mondja el, amit leírt az első 2 könyvében.

2023. aug. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Egyetértek veled. A könyvekkel kapcsolatosan, akiket felsoroltam három orvos, pszichológusnál főleg Máté Gábornál kezd már olyan lenni nekem mint Andrew Tate, hogy elmondja a legalapabb dolgokat amikkel szinte mindenki egyetért, ezeket úgy mondja el mint egy próféta és állandóan reklámozza a könyveit, amit megveszel és kiderül hogy ugyan az van benne mint amit hallottál tehát kidobtál 6000 forintot, ha új dolgokat akartál volna megtudni.


Mondhatják azt is az írók hogy könyvben is szeretnék foglalni, de akkor ne reklámozzák be úgy mint egy szenzációt, mert nekem nagy csalódás volt ennyi pénzt kidobni, azért a hypeért hogy majd ebbe a könyvben új dolgokat is megfogok tudni.

2023. aug. 16. 15:22
 3/11 LuckyLevi ***** válasza:

Csernust nem emliteném egy lapon a Feldmàrral. Csernus alapból celebként indult. Nyilván tanult pszichológusnak és van csomó tapasztalata ilyen téren, de szerintem neki kevesebb a saját gondolata.

Az a Te véleményed, hogy Feldmàr direkt vitaindítónak szánt valamit. Amit idéztél az például tök logikus, bár nem láttam az interjút. Lehet, hogy neked a Feldmàr kicsit túl elvont. Ettől persze még biztosan szeret szerepelni. Azért nála ez biztos nem a megélhetésről szól. Csernusnàl inkább el tudom képzelni, hogy kell neki a pénz. Valamiből meg kell élnie.

A Máté Gábor meg azt se tudom, ki, de ahogy leírod az a tipikus motivációs tréner. Elég vegyes a befogadó képességed.

2023. aug. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én hálás vagyok mindhármuknak, de eddig nem találtam olyan pszichológust, orvost, (talán Zacher az egyetlen) akinél az első pillanattól fogva nem lett volna valami furcsa érzésem. Engem az zavar ha olyan hanglejtéssel beszélnek és úgy állítják be magukat, mint egy feljebb valót. (Itt gondolok arra ahogyan néha Popper beszélt, persze nem mindegyik beszél így, de van egy pár)


Máté Gábor egy orvos, aki tanácsokat ad, hogy hogyan tudják feldolgozni az emberek a traumáikat, és hogyan a legjobb hozzá állni a függőségeikhez.


Visszaolvasva egy kicsit néha erősen fogalmaztam, és a nagy részét most le se írnám, ha tudnám szerkeszteni vagy kitörölni akkor inkább azt írnám le amit ennél az első bekezdésnél fogalmaztam meg.

2023. aug. 17. 13:12
 5/11 LuckyLevi ***** válasza:
100%
Zacher szintén egy celeb, mint a Csernus. Nyilván letettek valamit az asztalra. De a Popper és a Feldmàr nem csak pszichológusok, hanem filozófusok is. Sokat foglalkoztak a keleti filozófiàval, vallàsokkal. Mint bölcs tanárok beszélnek. Engem ez sosem zavart. Zacher pedig úgy beszél, mint a haverokkal. Alapból fiatalabb és fiatalosabb és talán ez valamennyire tudatos is.
2023. aug. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Még vannak olyanok akik nem feljebb valónak mutatják magukat szerintem, ezt csak néha Máté Gábornál, néha Poppernél és Csernus podcastjeiből, előadásaiból tapasztaltam
2023. aug. 17. 13:37
 7/11 LuckyLevi ***** válasza:
Ez nem mutatàs kérdése. Szerintem ez természetesen jön. Ha valakit tanítasz, akkor ott lesz egy ilyen fentről lefelé beszélés. A Zacher inkább rövidebb, gyakorlatiasabb tanàcsokat ad, de nem igazán tanít. Tán ezért könnyebb neki nem tanàrian beszélni.
2023. aug. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Lehet mondasz valamit, így érthetőbb miért tűnnek ilyennek
2023. aug. 17. 13:47
 9/11 anonim ***** válasza:

Csernust hagyjuk ki a sorból, mert kicsit olyan, mintha három zenészt sorolnék fel, tehát Ránki, Jandó és Győzike..

Na jó ez fizikai fájdalmat okoz így leírni, de beleolvastam Csernus könyveibe meg láttam a Kassais"beszélgetést"is. Szóval őt hagyjuk ki. Neki lenne szüksége egy komoly, türelmes terapeutára.

Feldmárt még nem ismerem annyira. Máté pedig elég jónak tűnik. Egy nagyon sokmindent nyitó kulcsot ad az ember kezébe, ha az elég intelligens akkor használja is.

A pszichológia egy "tudomány", bár egyesek meg mindig áltudománynak nevezik. Erdekes az etológia valódi tudományként van számontartva.

Na mindegy,szóval sokmindenre rá lehet jönni magunktól, ha elég nyitottak vagyunk de ez egyáltalán nem jellemző. Az h elérhető ingyen is a pénzes csomag része..ne haragudj de az már ne a szakember sara legyen.

Megdolgozott azért, ahol most van, te esetleg ajándékba osztogatnád a saját dolgaidat, szellemi tulajdonod?

Amúgy megnéztem, pontosan le van írva az online csomag tartalma.

Találkoztam Máté egyik tanítványával személyesen és csak úgy röptiben olyan dolgot mondott számomra, ami rengeteget segített felismerni a szart amiben ülök.

Biztos vannak olyan emberek akik pénzre mennek de szerintem Máté biztos nem.

Amcsi papírba van kicsit csomagolva-mert ott él de azt le kell szedni.

jan. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Röviden, ezeket igen hamar bekebelezte a mai anyagias világ, letérítve Őket a Hippokratészi eskü útjáról, ha tettek olyat egyáltalán.
jan. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!